„Sipińska. Sza la la zabawa trwa da da” – to wystawa poświęcona Urszuli Sipińskiej, wybitnej artystce i poznaniance, przygotowana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a organizowana w Poznaniu przy współpracy z Fundacją Made in Art i Teatrem Polskim.

Urszula Sipińska w powszechnej świadomości odbiorców polskiej piosenki to przede wszystkim wokalistka i kompozytorka. Jej postać jednoznacznie kojarzona jest z muzyką, jednak to jej niepełny obraz.

Po zamknięciu estradowego rozdziału swego życia z sukcesem wróciła do uprawiania wyuczonego, równie twórczego, zawodu i doskonale się w nim odnalazła. Sipińska bowiem to także nagradzana architekt, projektantka oraz autorka książek, wywiadów i felietonów prasowych… po prostu kobieta renesansu.

Karty z rodzinnej kroniki dokumentujące Jej nie tylko artystyczny życiorys, fotografie, nagrody oraz stroje – wszystko to, zilustrowane słowami samej Artystki z książek „Hodowcy lalek” i „Gdybym była aniołem”, złożyły się na wystawę, która prezentuje sylwetkę Sipińskiej nie tylko na estradzie, ale również w podróży, w pracowni architekta oraz w domowym zaciszu.

Ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu we współpracy z Fundacją Made in Art można oglądać w Starym Browarze (Słodownia) w terminie od 1.08.2020 do 30.08.2020 roku.