Teatr Biuro Podróży zaprasza na Festiwal Na Wolnym Powietrzu, który rozpocznie się już 1 sierpnia i potrwa 10 dni. Każdy spektakl prezentowany podczas tegorocznego festiwalu był wielokrotnie pokazywany w Polsce i na świecie, gromadząc liczną widownię, zbierając dobre recenzje i nagrody.

Ideą 3. edycji Festiwalu jest pokazanie spektakli inspirowanych wielką literaturą. Homer, Marlow, Goethe, Orwell i Saramago, to poeci i pisarze, do twórczości których odwołują się Teatr A Part, Teatr KTO i Teatr Biuro Podróży.

Teatr Biuro Podróży istnieje od 1988 roku. Jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. W ciągu ponad trzydziestu lat poszukiwań artystycznych teatr wypracował własną metodę pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl teatralny. Teatr przygotował liczne widowiska plenerowe oraz spektakle salowe, a także tworzył rozmaite projekty artystyczne i edukacyjne w Polsce i na świecie.

W ramach „Festiwalu na Wolnym Powietrzu” można będzie obejrzeć:

– 1 sierpnia o godz. 21:00 – Teatr Biuro Podróży „Carmen Funebre” (Murowana Goślina, pl. Powstańców Wielkopolskich),

– 7 sierpnia o godz. 21:00 – Teatr A Part „Faust” (Stara Rzeźnia, Poznań, ul. Garbary 101/111), spektakl dla widzów pełnoletnich,

– 8 sierpnia o godz. 21:00 – Teatr KTO „Ślepcy” (Stara Rzeźnia, Poznań, ul. Garbary 101/111),

– 9 sierpnia o godz. 19:00 – spotkanie z okazji premiery książki „Klasycy na ulicy” pod red. Joanny Ostrowskiej i Juliusza Tyszki (Stara Rzeźnia, Poznań, ul. Garbary 101/111),

– 9 sierpnia o godz. 21:00 – Teatr Biuro Podróży „Silence. Cisza w Troi” (Stara Rzeźnia, Poznań, ul. Garbary 101/111),

– 10 sierpnia o godz. 21:15 – Teatr Biuro Podróży „Świniopolis” (boisko Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, ul. Poznańska)

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale obowiązują zasady reżimu sanitarnego oraz limit miejsc. Organizatorzy proszą Widzów, aby przyszli z wypełnionymi oświadczeniami i w maseczkach.

Michał Sobkowiak