Fot. Kazimierz Seredyński

Po kilku latach przerwy odradza się (niczym feniks z popiołu) festiwal Etno Eko Fest. Na razie w skromnej koncertowej wersji, ale w przyszłości uda się zorganizować edycje festiwalową. Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji.

Do udziału w tym koncercie zaprosiliśmy następujących wykonawców: Szóstek Band 9 (na zdjęciu), Małgorzatę Głowacką, Jerzego Aleksandrowicza, Andrzeja Brzega, ,Grzegorza Twaroga, Wojtka Wardejna. Słowo wstępne wygłosi Krzysztof Wodniczak.

Wykonają oni m.in. utwory: „Gdzie strumyk płynie z wolna”, „Ekologiczne reggae”, „Dla Ciebie ziemio”, „Piosenka o ziemi”, „Pejzaż retrospektywny”, „Wieczór w pradolinie”, „Urlop w Lubiatowie”, „Kocham świat”, „My chcemy grać w zielone”, „Rzeka”, „Hej przeleciał ptaszek”, „Biedroneczki są w kropeczki”, „Gdybym ja była słoneczkiem”, „Wróćmy na jeziora”, „Kwiaty we włosach”, „Na betonie kwiaty nie rosną”, „Pamiętajcie o ogrodach”, „Green, green Grass of home”.

Przypominam, że można podłączyć się pod światowy dzień sprzątania świata i dlatego wybraliśmy termin Etno Eko Fest na 26 września. Będzie to miało swój element etniczny i ekologiczny.

Wstępny scenariusz. Spotykamy się o godz. 17:00 przy ekologicznym muralu (ul. Słowackiego/Wawrzyniaka). Robimy trochę hałasu i przy dźwiękach sekcji dętej (saksofon, trąbka, puzon) plus grający muzyk na werblu, udamy się krocząc ulicą Wawrzyniaka do ulicy Jackowskiego. Idziemy prosto do Prochowni. Dochodzimy przy muzyce granej na dęciakach (utwór „Pamiętajcie o ogrodach”), wchodzimy do środka i oczekujemy na koncert prowadzony przez Krzysztofa Wodniczaka. Występy planujemy na 1,5 godziny.