Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK, Miejska Rada Seniorów i DPS Ugory – zaprosili 18 lutego br. do sali koncertowej DPS Ugory na kolejny koncert z cyklu „Senioralne spotkania z muzyką”, które organizowane są od ponad dwóch lat w siedzibie DPS.

Fot. Roman Szymański

Tym razem dzięki Krzysztofowi Wodniczakowi podopieczni DPS mieli możliwość wysłuchania przebojów w wykonaniu zespołu „Jan i przyjaciele” (w składzie Jan Zięta – gitara rytmiczna, Rafał Szałapieta – gitara solowa, Franciszek Słomiński – gitara basowa, Walemar Spychała – klawisze), którzy przedstawili interpretacje gitarowe wielu znanych standardów, tak polskich artystów, jak i zagranicznych: Summertime, Sway, Perfidia, Lucky Lips, Zutumn Leaves, Czarny Orfeusz, Cest Si Bon, Powiedz stary gdzieś Ty był, Les Champes Elisses, Zimny drań, Moja droga, Deszczowa piosenka.

Fot. Roman Szymański

Wystąpili również Wojciech Szopka oraz Piotr Külm, którzy przy akompaniamencie akordeonu i gitary, wykonali instrumentalnie i wokalnie covery różnych znanych utworów: Franceous, POLka swojska, Serduszko puka w rytmie cha-cha, Anna Maria, Czerwone wino, Wróć do mnie, Nie liczę godzin i lat, Wschód słońca w stadninie koni.

Fot. Roman Szymański
Fot. Roman Szymański

Atmosfera była wspaniała, a seniorzy jak zwykle bywa na tego typu spotkaniach, bawili się doskonale. Następne spotkanie z muzyką planowane jest na 10 marca, na które już dzisiaj zapraszamy.

Roman Szymański