Kinga Brosławska-Zawadzka i Wiktoria Różycka tworzą zespół wiolonczelowo-akordeonowy pod nazwą WiKing. W ostatnim okresie grały na koncercie w Urzędzie Wojewódzkim podczas spotkania wojewody Łukasza Mikołajczaka z wielkopolskimi dziennikarzami. Ich repertuar jest siłą dynamiczną, będącą progresywnym tonem i określonymi brzmieniami z różnych stron świata. A i tak pozostają w nadwrażliwej tonacji w dur i moll. Po każdym wykonanym utworze ich motoryka formalna zbierała gromkie brawa. Program jaki sympatyczne, młode instrumentalistki spod znaku WiKing zaprezentowały – bez debiutanckiej tremy – to klasyki m.in. M. Seiber – Introduction und Allegro, H. Valpola – Three Dances for Violoncello and Accordion, W. Fitzenhagen – Ave Maria, A. Piazzolla – Libertango, A. Piazzolla – Adios Nonino, Y. Tiersen – Walc Amelii, Y. Tiersen – La Noyee, R. Galliano – Tango pour Claude, Vangelis – Conquest of Paradise.

Fot. Hieronim Dymalski

Tego jeszcze nie słyszeliśmy, ale w następnych koncertach dziewczyny obiecują, że wykonają również muzykę rozrywkową, np. własne opracowania piosenek takich artystów jak Sting, U2, Aerosmith i inne.

WiKing brał także udział w projekcie tangowym. Występowały na scenie wraz z profesjonalnymi tancerzami tanga argentyńskiego. Dzięki temu wydarzeniu mamy w repertuarze mają jeszcze kilka innych tang. Są bardzo chętne do współpracy i otwarte na każdy repertuar i różne projekty. W zależności od repertuaru są w stanie opracować utwory na ich specyficzny skład instrumentalny – wiolonczela, akordeon.

Krzysztof Wodniczak