Robimy rzeczy ładne, piękne i niepowtarzalne – powiedział Dionizy Piątkowski, spirytus movens Ery Jazzu, podczas konferencji prasowej zapowiadającej kwietniową edycję tego kultowego dla świata jazzu wydarzenia.

Fot. Dominik Górny

Od 12 do 14 kwietnia, usłyszymy takich artystów jak: Rebekka Bakken, Afroistic Trio, Radio String Quartet oraz poznański artyści w projekcie „Czas Komedy”. Wpisuje się on w Rok Komedy, który został ogłoszony przez Unesco. To będzie ewenement na skalę Polską – muzycy z Zachodu zostali namówieni, aby zagrać Komedę, czego na co dzień nie czynią, skupiając się bardziej na swoim repertuarze. Z kolei poznańscy muzycy na czele z Piotrem Scholzem zaprezentują impresje na temat Komedy, a nie tylko kompozycje Mistrza.

O jazzowym Poznaniu w różnych środowiskach mówi się z coraz większym podziwem i szacunkiem, dzięki takim festiwalom jak Era Jazzu oraz działalności klubu Blue Note, w którym koncert zainauguruje Erę w stylu afro-roots & funky jazz. Bilety na wspomniane koncerty są jeszcze dostępne.

Dominik Górny