Wernisaż wystawy prac uznanego w świecie i nagrodzonego rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych grafika Pawła Kuczyńskiego i nie mniej znanego i uznanego rzeźbiarza Norberta Sarneckiego.

Paweł Kuczyński – „Niektórzy mówią, że to surrealistyczne rysunki. Ale myślę, że jestem realistycznym ilustratorem naszych czasów… naszych czasów surrealistycznych.”
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu ze specjalizacją grafika. Od 2004 roku zajmuję się ilustracją satyryczną i do tej pory został nagrodzony ponad 140 nagrodami i wyróżnieniami. W 2005 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Polskich Rysowników „Eryk” dla nowo odkrytego rysownika, z rekordową liczbą nagród na międzynarodowych konkursach. Autor ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych w kraju i na całym świecie – Serbia, Słowacja, Bułgaria, Belgia, Portugalia, Kuba, Włochy, Litwa, Szwecja, Emiraty Arabskie. Na stałe współpracuje z kilkoma magazynami w Polsce oraz portalem internetowym z Emiratów Arabskich. Od czasu do czasu przygotowuje ilustracje do magazynów z Europy i USA, Kanady. Zajmuje się ilustracjami do okładek albumów zespołów muzycznych i okładek książek. Ważną częścią jego twórczości jest aktywność w mediach społecznościowych. Autor stworzył szereg ilustracji o Facebooku i nowych technologiach w naszym życiu (smartfony, komputery…) Jego Fanpage na Facebooku liczy ponad pół miliona obserwatorów.

Norbert Sarnecki – „Używając tradycyjnych technik rzeźbiarskich i figuracji staram się pokazywać, że sztuka nie musi straszyć widza potworem o imieniu: Kondycja Człowieka w Postmodernistycznym Świecie.”
Absolwent wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej ASP – na którym w 2010 uzyskał tytuł doktora- mający w swym dorobku dziesiątki rzeźb, posągów i statuetek. Uczestnik licznych wystaw krajowych i zagranicznych i laureat wielu nagród – m.in. Prezydenta Miasta Legnicy za rzeźbę „Kot” oraz „Zmiany klimatyczne” w konkursie Satyrykon Legnicki 2019 i 2020. Niektóre realizacje Artysty: Płaskorzeźba prof. Jan Dziedzic – Akademia Wychowania Fizycznego – Poznań, Statuetka „Jaskółka Forbes”, Współpraca projektowo-realizacyjna: pomnik Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej, Skwer im. prof. Zbigniewa Zakrzewskiego – Zielone Ogródki, Poznań – rzeźby fontanny, „Nie-pomnik w montażu” – park im. gen. H. Dąbrowskiego w Poznaniu, „Ławeczka Lindleya” park fontann w Warszawie (realizacja wraz z Anną Sarnecką).

Wernisaż wystawy „Kuczyński vs. Sarnecki” odbędzie się 8 kwietnia 2022r. o godzinie 18:00 w Sali Multiroom w Metalmex – akcesoria meblowe (ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo). Wstęp bezpłatny.

Organizatorzy: V.A. Gallery Poland, Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge

Strona internetowa: https://www.va-gallery.pl/

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/509832000765163