W ramach projektu „Drogowskazy” realizowany jest w tzw. międzyczasie koncert „Spotkanie z bluesem”.

Podczas koncertu zagrają zespoły Falkenblues i KSW 4 Blues. Między koncertami nastąpi przerwa, podczas której organizatorzy szykują atrakcje i niespodzianki, a zaprzyjaźnieni twórcy rękodzieła (Zeea, Marta tworzy-makrama, Habera BTTR) zaprezentują swoje prace. Będzie również „drogowskazowe” stoisko z gadżetami.

Zespół Falkenblues istnieje od 2010 roku. Zaczęło się od „spontanu” i chęci powrotu do muzyki, którą zawsze lubiliśmy, czyli bluesa. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta, w którym to się zaczęło i dzieje się do dzisiaj, czyli Złocieńca.
Blues nie zawsze jest smutny – staramy się, żeby nie był – mówią o swojej muzyce członkowie zespołu.
Falkenblues to kwartet wykonujący covery bluesowych i rockowych wykonawców, takich jak Gary Moore, Creedence Clearwater Revival, ZZ Top, B.B. King, Breakout i wielu innych. Styl w jakim Falkenblues się odnajduje to energetyczny blues z rockowymi wpływami. Zespół dał się poznać występując m.in. na Festiwalu Piosenki Turystycznej „16 Południk”, Europejskim Festiwalu Ludzi, Festiwalu Blues Express, Festiwalu „Drogowskazy – poezja, szanty, blues”, grając jako support przed zespołami Cree oraz Electric Light Orchestra Classics, a przede wszystkim podczas rozlicznych pubowych i plenerowych koncertów. Falkenblues pełni co roku rolę gospodarza Złocienieckich Andrzejek Bluesowych.

Zespół KSW 4 BLUES cechują autorskie teksty chwytające za głowę, ilustrowane chwytającą za nogi muzyką, wyrastającą z tradycji country, bluesa oraz folku oraz przefiltrowaną przez osobiste fascynacje członków zespołu, który tworzą cztery osobowości:
Chiro Chirowski – Pseudograjek Wierszokleta
Krzysztof Wydro – Wir2Oz
Pawel Jurczyk – Dr Cyja
Mateusz Mrugacz – Zrównoważony Perkusista
Całość z założenia ma chwytać za gardło i serce.

Osiągnięcia zespołu KSW 4 BLUES to m.in.:
– Zespół roku (Top Blues 2020)
– Płyta „Żywioły” w ankiecie kwartalnika „Twój Blues” (Top Blues 2019) została płytą roku
– Laureat Festiwalu Rawa Blues 2018
– Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016”
– no i oczywiście to, że jeszcze ze sobą gramy 😉

Koncert „Spotkanie z bluesem” odbędzie się w sobotę 26 lutego o godzinie 17:00, w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wielkopolskim.

Sponsorzy:
PHU Czesław Bakinowski
Petra
Zacisze Doliny Dzika
Arcan
Browar Czarnków
Poezja Smaku Anna Graś

Wydarzenie współorganizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim, a patronują mu Radio Poznań i Kulturalnik Poznański.