Fot. Michał Sobkowiak

5 września wieczorową porą odbył się ostatni z zaplanowanych na ten rok koncert z cyklu „Poznańskie muzykalia”, podczas którego zabrzmiały piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Koncert zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK rozpoczęła Natalia Mierzwa z piosenką „Jak minął dzień”. Po niej Ewelina Rajchel zaśpiewała żywiołowo kolejny przebój Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Przemsky zabrał słuchaczy w rejs „Parostatkiem”, a Maciej Piotr zaśpiewał przejmująco „To co dał nam świat”. Wokalistom towarzyszył chórek w składzie Marianna Ćwiąkała i Anna Winkler oraz zespół instrumentalny: Kosma Kowalski – gitara, Dominik Tuchołka – bas, Piotr Jaraszkiewicz – perkusja. Za pianinem usiadł Piotr Kałużny, który towarzyszył Krzysztofowi Krawczykowi podczas pierwszych nagrań solowych z Orkiestrą Rozrywkową Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Jerzego Miliana w Katowicach.

Tu nastąpiła przerwa w koncercie, podczas której odbyło się wręczenie brązowych medali Zasłużony Kulturze Gloria Artis Arkadiuszowi Kozłowskiemu i Krzysztofowi Wodniczakowi przez wicewojewodę Anetę Niestrawską. Więcej o tej uroczystości piszemy TUTAJ.

Po przerwie przy pianinie usiadła Małgorzata Szczawny, a przy mikrofonie stanęła tegoroczna maturzystka Julia Galin, która zaśpiewała „Życia mała garść” oraz „Zwariowany czas”. Natalia Mierzwa przypomniała przebój „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”. Ewelina Rajchel i Piotr Kałużny wrócili z dwiema piosenkami „Z Tobą pójdę jak na bal” oraz „Rysunek na szkle”. W tej drugiej wokalistce towarzyszyły uzdolnione wokalnie dzieci z ogniska muzycznego działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku.

Następnie Przemsky przypomniał utwory „Przyjaciele sprzed lat” i „Pokochaj moje marzenia”. Maciej Kocięcki, któremu towarzyszyło grono fanów, zaśpiewał „Mój przyjacielu” oraz „Chciałem być”. Maciej Piotr powrócił z nieco już zapomnianą piosenką Krzysztofa Krawczyka „Zanim ją spotkałem” z filmu „C’est la vie”. Iga Lewandowska zaśpiewała „Bo jesteś Ty” oraz „Nie zostało nam już nic”. Na koniec koncertu wszyscy wykonawcy razem odśpiewali wielki przebój K. Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną”.

Koncert okazał się sukcesem frekwencyjnym – pod amfiteatrem w Parku Wilsona bawiło się ponad 500 osób. Artyści dobrze czuli się w repertuarze Krzysztofa Krawczyka, dlatego ich interpretacje podobały się publiczności, a ta udowodniła, że większość piosenek pamięta i śpiewała razem z wykonawcami. Niektórzy nawet dali się uwieść sile muzyki i ruszyli do tańca.

Koncertom z cyklu „Poznańskie muzykalia” patronowało Radio Poznań, MC Radio oraz Kulturalnik Poznański.

Michał Sobkowiak