Fot. Michał Sobkowiak

W niedzielę 5 września 2021r. podczas koncertu z cyklu „Poznańskie muzykalia” odbyło się wręczenie dwóch brązowych medali Gloria Artis przyznanych na wniosek Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego.

Nagrodzeni zostali Krzysztof Wodniczak – dziennikarz muzyczny, manager kultury, „przyjaciel artystów”, współzałożyciel i wieloletni Prezes Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK – oraz Arkadiusz Kozłowski – dziennikarz muzyczny, publicysta, autor najpopularniejszej audycji Radia Merkury „Radio Yesterday”, w której przez ponad 20 lat przypominał muzykę, o której inni już dawno zapomnieli. Od 2016 roku prowadzi kontynuację tej audycji „Radio Satysfakcja” w Radiu Poznań oraz jest Dyrektorem Anteny w tejże rozgłośni.

W imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego medale Gloria Artis wręczyła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Redakcja Kulturalnika Poznańskiego gratuluje nagrodzonym i liczy na dalszą owocną współpracę. Cieszymy się, że Wasza praca została doceniona na szczeblu ministerialnym.

Michał Sobkowiak