V.A. Gallery Poland zaprasza na wystawę Dominika Jasińskiego zatytułowaną „Inside – Outside”, którą będzie można oglądać od 16 września do 6 października.

Trzy główne motywy wystawy to: portret, wejrzenie artysty w anatomiczną strukturę podmiotu oraz wyobrażenie na temat raju. Fascynuje go przede wszystkim ludzkie ciało i jego deformacja – temu tematowi poświęcił pracę dyplomową oraz kilka publikacji. Uznawany jest za piewcę kobiecego piękna. To właśnie one stanowią główny motyw jego twórczości i to ich portretowaniu oddaje się z tak wielką lubością.

Obrazy artysty są energetyczne, to eksplozja koloru z wplecionymi motywami florystycznymi i ludowymi, charakteryzują je także mocne kontury, bogata ornamentyka oraz wyraz anatomiczny. Niektóre prace dodatkowo wzbogacone zostały o elementy metaliczne. W sztuce Jasińskiego to stosunkowo nowe medium.

Dominik Jasiński – rocznik 81, pochodzi z Rzeszowa, mieszka i pracuje w Portugalii. Artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP (Wydział Grafiki).Artysta współpracuje z szeregiem firm i instytucji. Pomysłodawca i kurator cyklu wystaw Jasinski&friends. Jego praca została opublikowana w setnym wydaniu British Vogue (czerwiec 2016). Czynnie wspiera aukcje charytatywne oraz inicjatywy promujące Polskę w świecie.

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 września 2021r., o godzinie 18.00 w V. A. Gallery Poland (Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo).