Zapraszamy na koncerty z cyklu “Poznańskie Muzykalia”, które nawiązują do koncertów, które odbywały się w latach 70-tych. Motywem przewodnim tegorocznej, wznowionej edycji są artyści, którzy już odeszli. Dwugodzinne koncerty odbywają się w Parku Wilsona w muszli koncertowej.

Poznańskie Muzykalia - Maria Koterbska - Organizator

4 lipca odbędzie się na koncert poświęcony twórczości Marii Koterbskiej, który sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. Na scenie wystąpią utalentowani wokaliści, zarówno początkujący jak i zaawansowani. Zabrzmią najbardziej znane utwory Marii Koterbskiej, jak “Karuzela” i “Serduszko puka w rytmie cza-cza”, ale nie zabraknie też tych mniej popularnych jak: “Halo, halo”, “Znów słyszę ten daleki śpiew” czy “Do jutra, do zobaczenia”. Wokalistom na scenie towarzyszyć będzie kwartet jazzowy, dlatego też utwory zyskają odrobinę nowego charakteru.

Wystąpią:

Zuzanna Antos -laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Oficjalnie studentka medycyny i członkini Chóru Uniwersytetu Medycznego. Prywatnie miłośniczka sztuki pod każdą postacią. Optymistka, której głos przywołuje słońce w sercach słuchaczy.

Aleksandra Bogucka – absolwentka OSM im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie wiolonczeli, wydziału wokalno-estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Nagradzana na licznych festiwalach
wokalnych. Specjalizuje się głównie w piosence literacko-aktorskiej, musicalu i jazzie.

Marianna Ćwiąkała – absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Dobrze czje się w utworach rockowych, popowych, jak i jazzowych. Obecnie studiuje dziennikarstwo, jednak interesuje ją bardziej psychologia. Uwielbia przebywać na łonie natury, jest zwolenniczką autentyczności. Repertuar który dziś wykona pochodzi z jej recitalu dyplomowego.

Dominika Dobrosielska – 1/4 poznańskiego kabaretu literackiego Klub Szyderców Bis. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali. Oprócz występów na scenie uczy też śpiewu młodych adeptów sztuki muzycznej, kończy studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Dominika Narożna – zawodowo zajmuje się pracą naukową na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, a w latach 2010-2017 pełniła funkcję rzecznika prasowego tejże uczelni. Obecnie członek zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej w Poznaniu, a także Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Mimo tego, jedną z jej największych pasji jest muzyka, którą pielęgnuje od najmłodszych lat. Już wtedy występowała w programie telewizyjnym “Tęczowy Music Box”, obecnie pracuje nad autorskim materiałem.

Zuzanna Wolny – uczennica liceum i absolwentka Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, swój głos szkoli pod okiem Magdy Dureckiej. Samodzielnie pisze piosenki, które planuje niebawem wydać na światło dzienne. Poza muzyką interesuje się również lingwistyką i
psychologią.

oraz zespół instrumentalny w składzie:

Piotr Wiza – pianista
Dominik Tuchołka – basista
Wojtek Braszak – saksofonista
Piotr Jaraszkiewicz – perkusista