Zapraszamy na koncerty z cyklu “Poznańskie Muzykalia”, które nawiązują do koncertów, które odbywały się w latach 70-tych. Motywem przewodnim tegorocznej, wznowionej edycji są artyści, którzy już odeszli. Dwugodzinne koncerty odbywają się w Parku Wilsona w muszli koncertowej. 1 sierpnia odbędzie się na koncert poświęcony twórczości Ewy Demarczyk.

Na scenie wystąpią utalentowane wokalistki, zarówno początkujące jak i doświadczone. Zabrzmią najbardziej znane utwory Ewy Demarczyk, jak „Rebeka”, „Grande Valse Brillante” czy „Groszki i róże”, ale nie zabraknie też utworów mniej popularnych, takich jak „Imię Twe” czy „Skrzypek Hercowicz”. Wokalistkom na scenie towarzyszyć będzie zespół i kwartet smyczkowy.

Wystąpią

Julia Łukaszewicz – poznanianka pochodząca z bardzo umuzykalnionej rodziny, tym samym silnie związana z muzyką od dziecka. Od 5 roku życia uczyła się grać na flecie poprzecznym oraz fortepianie, śpiewa zaś jeszcze dłużej. Od 4 lat solistka zespołu Gospel Joy, z którym miała okazję uczestniczyć w Trasie Koncertowej wraz z Metro BigBand przy promocji płyty „The Greatest Gospel Hits”. Od 2 lat mieszka w Gdyni, gdzie studiuje w Studium Wokalno – Aktorskim im. Danuty Baduszkowej, rozwijając się pod kątem śpiewu, tańca oraz aktorstwa.

Nailah Vitha – absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie w klasie fortepianu. Od 12 lat uczy się wokalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Brała udział w festiwalach i konkursach wokalnych. Nagrywa utwory dla wydawnictw szkolnych i przedszkolnych oraz do płyt promujących festiwal „Wygraj Sukces”. Była uczestniczką 1. edycji programu telewizyjnego „The Voice Kids” w drużynie Edyty Górniak.

Dominika Dobrosielska – 1/4 poznańskiego kabaretu literackiego Klub Szyderców Bis. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali. Oprócz występów na scenie, uczy też śpiewu młodych adeptów sztuki muzycznej oraz kończy studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Marianna Ćwiąkała – wokalistka i songwriterka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Dobrze czuje się w utworach rockowych, popowych, jak i jazzowych. Obecnie studiuje dziennikarstwo, jednak bardziej interesuje ją psychologia. Uwielbia przebywać na łonie natury, jest zwolenniczką autentyczności.

Zuzanna Antos – laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Oficjalnie studentka medycyny i członkini Chóru Uniwersytetu Medycznego. Prywatnie miłośniczka sztuki pod każdą postacią. Optymistka, której głos przywołuje słońce w sercach słuchaczy.

Joanna Suśniło – ścisłowiec z duszą artystyczną. 5 lat studiowania budownictwa tylko utwierdziło ją w przekonaniu, że jej serce nie należy do betonu, a do muzyki. Dlatego też postanowiła kształcić się w Policealnym Studium Piosenkarskim im. Czesława Niemena w Poznaniu, które ukończyła w tym roku. Uwielbia musicale i piosenkę aktorską, książki Agathy Christie oraz wszystko co związane ze Śródziemiem. W wolnych chwilach pisze piosenki, ćwiczy jogę, je i…śpiewa.

Zuzanna Wiśniewska – songwiterka, ukuleleistka, obserwatorka świata. Autorka tekstów piosenek i kompozycji, działająca artystycznie od 2015 roku. Laureatka głównych nagród krajowych i międzynarodowych festiwali piosenki artystycznej m.in. Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję”, Finału Turnieju Poezji Śpiewanej czy Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”. Dotychczas miała przyjemność występować z autorskim repertuarem w prestiżowych miejscach na mapie Polski, m.in. w Imparcie, Piwnicy pod Baranami, Teatrze im. Wilama Horzycy czy Klubie OdNowa. W roku 2021 nakładem Agencji Artystycznej MTJ ukaże się jej debiutancka płyta „Lusterka”.

oraz zespół instrumentalny w składzie:
Agata Miłoś– skrzypce
Barbara Słomian – skrzypce
Marianna Kalicka – altówka
Małgorzata Namiot – wiolonczela
Michał Rab – gitara
Małgorzata Szczwany – piano
Flavio Gullotta– kontrabas
Benjamin MbedaNdege – perkusja