V.A. Gallery Poland zaprasza na cykl pt. „Za kulisami sztuki”, którego celem jest szerzenie kultury w kwarantannie, edukację i promocję sztuki.

W ósmym odcinku cyklu „Za kulisami sztuki”, zatytułowanym „Symbole i alegorie, czyli jak czytać sztukę?”, tematem rozmowy będą: sposoby czytania sztuki i czy do jej rozumienia potrzebna jest wiedza; rola i znaczenie kodów, które stosują w swych pracach Artyści, porozumiewając się z odbiorcami sztuki.

W rozmowie z Violettą Kowalczyk – właścicielką V.A. Gallery Poland – gośćmi tego odcinka byli: Paweł Baranowski – publicysta, dydaktyk, znawca sztuki, Wiesław Bober – artysta, malarz, współtwórca nominowanego do Oskara filmu: „Twój Vincent”, Darek Łabędzki – grafik, karykaturzysta, architekt.

„Za kulisami sztuki” – to cykl spotkań, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi ze świata sztuki – ale nie tylko – odkrywamy tajemnice, poznajemy sekrety, rozwiązujemy zagadki, czyli przybliżamy świat sztuki. Skupiamy się na tym co mało znane, niejednoznaczne, kontrowersyjne, czyli na tym co się dzieje za kulisami świata artystycznego. Cel projektu – promocja sztuki i jej twórców: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografików w obecnej, niełatwej rzeczywistości. Zadanie ma aspekt poznawczy, edukacyjny i promocyjny, przyczynia się do podniesienia poziomu wrażliwości na sztukę, ale też zwiększenia dostępności.