V.A. Gallery Poland zaprasza na drugą edycja projektu „Sztuka na/d/ sztuki”. W jednym czasie zaprezentowane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, ceramikę, aż po sztukę użytkową – autorstwa zarówno młodych twórców, jak i tych o ugruntowanej już na rynku pozycji.

„Sztuka na/d/ sztuki” to projekt bez limitów i jakichkolwiek ograniczeń, dedykowany wszystkim wielbicielom Sztuki bez względu na wiek, posiadaną w tym zakresie wiedzę czy zasobność portfela. Wydarzenie ma formułę targów i charakter imprezy otwartej i bezpłatnej, na której oprócz podziwiania i nabywania polskiej sztuki współczesnej w różnych jej obliczach, będzie można porozmawiać z jej twórcami.

Wystawcami będą między innymi: Karol Bąk, Jarosław Kukowski, Renata Brzozowska, Sylwester Chłodziński, Dominika Rumińska, Ewa Jasek, Agnieszka Słodkowska, Noriaki, Dariusz Żejmo , Tryb, Marcin Mikołajczak, Agata Aleksandra Mikulska, Iwona Góraj, Przemysław Kaleński, Hanna Styczyńska, Krystyna Małecka, Hanna Kłopotowska, Mirosława Smerek-Bielecka, Wiesław Bober, Daria Wiercioch, Norbert Sarnecki, Dagma Art, Sebastian Pietkiewicz, Patryk Król, Początek Atelier, Daniel Pielucha, Maciej Mańkowski…

Z nieukrywaną przyjemnością zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z autentycznymi twórcami, ich pasją i dziełami. Co prawda trzeba się kawałeczek pofatygować, ale uważam, że warto doświadczyć czegoś, czego nie spotkacie na co dzień i to w tak wyselekcjonowanej i skoncentrowanej formie. To nie jest jakiś tam festiwal “pomysłów z Pinterest’a”, plastikowych bombek i glinianych aniołków, tylko prace ludzi z wizją, odwagą i wytrwałością by je realizować – rekomendują autorzy biżuterii artystycznej z pracowni “Tryb”.

Tym razem także, w programie wydarzenia nie zabraknie aspektów edukacyjnych i niespodzianek, takich jak np. Kwadrans Krzyżówkożerców, ciekawe prelekcje o postrzeganiu sztuki. Kulminacyjnym momentem będzie godzina 14:30.

Jesteśmy pewni, że projekt „Sztuka na/d/ sztuki” gwarantując potencjalnym odbiorcom szeroki wybór dzieł współczesnych twórców wpisze się na mapę eventową rodzimego rynku sztuki – twierdzą organizatorzy wystawy.

Wystawa „Sztuka na/d/ sztuki” odbędzie się 1 grudnia 2019r. w godz. 11:00 – 19:00 w Wysogotowie na terenie firmy Metalmex (ul. Wierzbowa 162).