W poznańskim Teatrze Muzycznym będzie można przenieść się w kosmos za sprawą musicalu „Kosmos”. Według zapewnień autorów będzie to spektakl, w którym młodszy i starszy widz odnajdzie swoją cząstkę.

Musical „Kosmos” to niepowtarzalna opowieść Wszechświata, zachwycających gwiazd, planet, księżyców, o jego sile niewyjaśnionej, doskonałej, która daje życie nieskończone. Nieziemska baśń obiektów astronomicznych, przedstawiona poprzez śpiew, akrobacje, różne techniki tańca oraz muzykę.

Musical „Kosmos” to polska autorska produkcja. Spektakl wzbogacają piękne ręcznie wykonane kostiumy, autorska scenografia oraz malowane horyzonty. Teksty, które bawią i skłaniają do przemyśleń. Muzyka, która wzrusza i dodaje energii. Taniec, który dodaje siły. Akrobacje, które zadziwiają i cieszą oko każdego widza.

„Kosmos” to spektakl w kosmicznej scenerii, który pozwala oderwać się od codziennego życia i przypomnieć sobie o wartościach, które sami często gubimy, a są tak ważne w życiu niejednego z Nas.

Taniec, śpiew, akrobacje i najpiękniejsze wartości zawiera balet Akademii Artystycznej, który wystawiono łącznie 24 razy na deskach teatralnych Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Filharmonii Kaszubskiej. Teraz artyści wyruszają w tournee po Polsce, by spełniać swoje kolejne marzenia i nieść radość ludziom. Już 2 (godz. 10:00, 12:30, 17:00, 19:30) i 3 (godz. 10:00, 12:30) grudnia 2019 r. będzie można przenieść się w nieziemską przestrzeń w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Michał Sobkowiak