W sobotę 14 września br. w V.A. Gallery Poland odbył się wernisaż wystawy „Arte Factum” Karola Bąka.

Fot. Agata Weronika Juska

To wydarzenie, którym już od dawna żyli pasjonaci sztuki, sprowadziło do Poznania wielbicieli twórczości Karola Bąka z całej Polski i nie tylko – Szczecin, Gdańsk, Koszalin, Ostróda, Rawicz, Lublin, Poznań, Berlin… w jednym miejscu w V.A. Gallery Poland.

Fot. Agata Weronika Juska

Mistyczne, dostojne i powabne piękności zerkające z obrazów mistrza, emocjonująca i zaciekła rywalizacja na aukcji sztuki, a wszystko to skąpane w dźwiękach saksofonu, gorącej atmosferze dzięki wspaniałym gościom w towarzystwie najlepszej jakości trunków.

Fot. Agata Weronika Juska

Wystawa obejmuje 30 obrazów olejnych – 22 nowe, nigdzie dotąd nieprezentowane, 7 obrazów z przełomu 2018/ 2019 roku, obraz aukcyjny oraz 13 grafik Karola Bąka.

Fot. Sebastian Goździerski

Dochód ze sprzedaży obrazu przekazanego na aukcję zasilił sekcję koszykarzy na wózkach – KSS Mustang Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka. Aukcję poprowadził Paweł Wylęgała. Oprawę muzyczną, zapewnił Jan Adamczewski.

Fot. Sebastian Goździerski

Z tej okazji na rynek trafiła też limitowana seria szklanek do whisky, autorstwa Ikony polskiego kryształowego designu Sebastiana Pietkiewicza. Wystawa jest już 64 spotkaniem ze znakomitą polską sztuką współczesną, organizowanym przez V.A. Gallery w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.