„Poznań Komeda Maraton” to niezwykłe wydarzenie poświęcone twórczości Krzysztofa Komedy, które trwać będzie 24 godziny i odbędzie się w ramach poznańskiej Nocy Muzeów.

Ta noc połączy pokolenia poznańskich artystów, melomanów i fascynatów muzyki Krzysztofa Komedy oraz wszystkich zainteresowanych doświadczeniem gigantycznego, trwającego całą dobę koncertu z muzyką artysty. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz filmowej muzyki Komedy oraz projekcje filmów, do których artysta stworzył ścieżkę dźwiękową. Artyści zaproszeni do udziału w zespołach występujących w ramach niniejszego wydarzenia to młodzi poznańscy muzycy jazzowi. Wspólnie chcemy zaczarować poznaniaków twórczością wielkiego artysty, którego życiorys tak mocno związany jest ze stolicą Wielkopolski.

 

„Poznań Komeda Maraton” to nie tylko koncerty.

Malowanie obrazów do muzyki Komedy, niecodzienne recytacje poezji do muzyki jazzowej czy wystawa opracowanych rękopisów utworów muzycznych Komedy, to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego widowiska. Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych. Na przybyłych czekać będą napoje popularne w latach 50. oraz te popularne obecnie.

„Poznań Komeda Maraton” będzie też okazją do zaznajomienia się z twórczością Stowarzyszenia Jazz Poznań. Tego dnia będzie można zakupić archiwalne płyty autorstwa jazzmanów.

 

Wystąpią:

Stanisław Aleksandrowicz (perkusja)

Jarosław Buczkowski (akordeon)

Roman Chraniuk (kontrabas)

Krzysztof Dys (fortepian)

Maciej Fortuna (trąbka)

Seweryn Graniasty (saksofon altowy)

Piotr Kałużny (fortepian)

Mateusz Kaszuba (fortepian)

Nikodem Kluczyński (kontrabas)

Kacper Krupa (saksofon tenorowy)

Maciej Kociński (saksofon tenorowy, sopranowy)

Andrzej Konieczny (perkusja, elektronika)

Damian Kostka (kontrabas)

Dawid Kostka (gitara)

Jakub Królikowski (fortepian)

Jakub Miarczyński (perkusja)

Anna Mierzwa (recytacje)

Mikołaj Obrycki (malarstwo)

Artur Pacak (gitara)

Kajetan Pilarski (perkusja)

Michał Rab (gitara)

Jacek Szwaj (fortepian)

Zbigniew Wrombel (kontrabas)

Pomysłodawcą i reżyserem wydarzenia jest Maciej Fortuna a organizuje je Stowarzyszenie Jazz Poznań przy szczególnym udziale Dawida Kostki.

„Poznań Komeda Maraton” rozpocznie się w sobotę 18 maja 2019r. o godz. 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia Jazz Poznań przy ul. Bukowskiej 17/2 w Poznaniu.