Świętowanie Dnia Dziecka na żelaznym szlaku odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Pasażerowie będą mieli okazję przejechać się „Piratem” nad morze – z Poznania do kołobrzeskiego portu i z powrotem. Dzień później tj. w niedzielę 2 czerwca będzie możliwa kolejna wyprawa na tej trasie – pociągiem „Kamrat”.

Fot. TurKol.pl

Pirat

Najważniejszym pociągiem uruchamianym w tym okresie w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl jest pociąg „Pirat”. Pociąg zostanie uruchomiony według formuły znanej z lat poprzednich – w składzie pociągu znajdzie się wagon barowy, pasażerowie będą mogli skorzystać ze zorganizowanych atrakcji między innymi w formie konkursów, gier i zabaw dla dzieci prowadzonych przez prawdziwego pirata.

Jak co roku, pociąg „Pirat” ciągnięty zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni, pokona tego dnia ponad 550 kilometrów. Zatem „Pirat” to nie tylko gratka dla rodzin z małymi dziećmi, ale również dla miłośników parowozów.

„Pirat” pokona w obie strony trasę: Poznań Główny – Krzyż – Piła – Szczecinek – Kołobrzeg Port

W trakcie przejazdu wszyscy miłośnicy podróży będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym zabaw i konkursów dla dzieci – prowadzonych przez prawdziwego pirata. Wszyscy pasażerowie – duzi i mali będą mogli nabyć wiele smacznych i niedrogich smakołyków w wagonie restauracyjnym.

W drodze do kołobrzeskiego portu pociąg zatrzyma się w Pile i Jastrowiu, gdzie strażacy uzupełnią zapas wody. Najważniejszym elementem przejazdu pociągu „Pirat” będzie wjazd do portu – ulicami Kołobrzegu, przy zdziwionych twarzach przechodniów oraz kierowców, którzy na swojej drodze zamiast autobusów i samochodów ujrzą buchający parą parowóz.

Fot. TurKol.pl

Pociąg przywiezie pasażerów pod latarnię morską, kilka metrów od pięknej kołobrzeskiej plaży, gdzie pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z uroków nadmorskiego kurortu, w tym między innymi popłynąć pirackim statkiem na otwarte morze, zjeść niezapomnianą smażoną rybę w jednej z wielu smażalni lub posmakować złocistych trunków w portowej tawernie.

Przejazd powrotny na całej trasie będzie realizowany przez standardowy skład pociągu z napędem spalinowym lub elektrycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy będzie dłuższy pobyt w Kołobrzegu i krótsza trasa powrotna po wyczerpującym i pełnym emocji pobycie nad morzem. Parowóz pozostaje w Kołobrzegu na noc z soboty na niedzielę 26/27 maja, aby pociągnąć pociąg „Kamrat” w dniu 27 maja na trasie Kołobrzeg – Poznań Główny.

 

Kamrat

„Kamrat” to wyprawa podobna do pociągu „Pirat”, organizowana w niedzielę, dzień po pociągu „Pirat”. Pociąg „Kamrat” jest ofertą ekonomiczną, z tańszym biletem za przejazd, bez dodatkowych elementów organizowanych na pokładzie pociągu. Do Kołobrzegu podróż odbywać się będzie standardowym pociągiem, natomiast w kierunku powrotnym pociąg prowadzony będzie zabytkowym parowozem z wagonem barowym w zestawie.

 

Rozkład

„Pirat” wyruszy z Poznania w sobotę 1 czerwca o godz. 5:33, by do portu w Kołobrzegu dotrzeć o 12:35. W drogę powrotną skład wyruszy o 18:52, a na stacji Poznań Główny pojawi się o 23:55.

Natomiast „Kamrat” wyruszy z Poznania w niedzielę 2 czerwca o godz. 5:33, by do portu w Kołobrzegu dotrzeć o 10:55. W drogę powrotną skład wyruszy o 17:35, a na stacji Poznań Główny pojawi się o 0:15.

Na chwilę obecną dostępne są tylko bilety na pociąg „Kamrat”. Więcej informacji na temat pociągów „Pirat” oraz „Kamrat” na stronie TurKol.pl

Michał Sobkowiak