Teatr Polski zaprasza na Małą Premierę „Hamleta” na motywach sztuki Szekspira. Mała Premiera to projekt Teatru Polskiego w Poznaniu, którego założeniem jest przygotowanie, równolegle z premierą realizowaną przez aktorów zawodowych, tego samego tytułu z młodzieżą. Powstały w ten sposób spektakl będzie pokazywany na deskach teatru.

Dlaczego Hamlet siedzi na YouTubie? Co ma wspólnego Laertes z prestiżem? Czemu Ofelia zniknęła z Instagrama? – twórcy wraz z uczniami szkoły „Łejery” konstruują swój spektakl wokół tematów utraty, miłości, relacji rodzinnych. „Hamlet to w wielkim skrócie: śmierć Hamleta, Ofelii i brata Ofelii – Laertesa i matki, i ojca”. Sztuka Szekspira jest w tej pracy tak samo ważna, jak twórczość zaproszonych do współpracy dzieci. Sięgnięcie po najsłynniejszą tragedię stratfordczyka (i jedną z najważniejszych w historii dramatu), by skonfrontować ją ze świeżym spojrzeniem młodych ludzi pozwoliło na nowe otwarcie – ponowne spotkanie z dramaturgicznym klasykiem.

 

reżyseria, opracowanie muzyczne: Marcin Starosta

opracowanie tekstu: Marcelina Obarska, Marcin Starosta

scenografia, kostiumy, światło: Krystian Szymczak

 

Obsada:

Mariusz Adamski, Wiktoria Berbeć, Iwo Domagalski, Maria Dymek, Maria Jarosz, Franciszek Matuszak, Maja Rybarczyk, Małgorzata Sosnowska, Ewa Szumska, Bazyli Szydzisz, Zuzanna Szymańska, Malwina Waloszczyk, Bruno Widerak, Stefan Witkowski, Julia Zabel, głos Ducha Ojca: Jan Peszek

 

Mała Premiera „Hamleta” odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2019r. o godz. 18:00 w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu. Kolejne spektakle odbędą się 13 i 14 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00, również w Malarni Teatru Polskiego. Spektakl przeznaczony dla widzów od 9 roku życia – powstaje we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 83 „Łejery” w Poznaniu.