Już w najbliższą niedzielę w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się wiosenna odsłona Teatranków, czyli teatralnego projektu skierowanego do dzieci i ich opiekunów.

W teatralne niedzielne przedpołudnia dzieci – w różnych grupach wiekowych, uzależnionych od tematyki spotkania – mogą aktywnie spędzić czas ze swoimi najbliższymi oraz poznać różne ciekawe formy działalności teatralnej. Teatranki opierają się na rodzinnej współpracy, zachęcają do eksperymentowania z teatrem przez zabawę, uwalniają swobodną ekspresję dzieci i rozwijają wyobraźnię.

Podczas tej edycji dzieci dowiedzą się jak działa orkiestra. Co i kto wprawia ją w ruch? Jakie barwy mają instrumenty? W trakcie ruchowych i dźwiękowych zabaw uczestnicy zapoznają się z tajnikami funkcjonowania orkiestry, skomponują własną wielobarwną partyturę i stworzą dźwiękowo-ruchową orkiestrę. Zajęcia poprowadzi: Ewelina Chatłas.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-6 lat. W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 31 marca 2019r. o godz. 11:00 w foyer I piętra Teatru Polskiego w Poznaniu. Na warsztaty należy zabrać wygodny strój i obuwie na zmianę. Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

Więcej informacji o projekcie udzieli: agnieszka.misiewicz@teatr-polski.pl

Michał Sobkowiak