Już jutro Teatr Polski w Poznaniu obchodzić będzie swoje 143. urodziny. Z tej okazji na widzów czekają różne niespodzianki.

Fot. Monika Lisiecka

Z okazji urodzin teatru widzowie, którzy wybiorą się na spektakl Tennessee Williamsa „Kotka na rozpalonym blaszanym dachu” o godz. 19 mogą liczyć na specjalną niespodziankę zaplanowaną tuż po spektaklu.

Spektakl w reżyserii Kuby Kowalskiego grany jest na scenie Teatru Polskiego już ósmy sezon i cieszy się niesłabnącą popularnością. Dramat Tennessee Williamsa nie stracił nic na aktualności – rodzinne spotkanie powoli przekształcające się w rodzinny dramat robi wrażenie od ponad 60 lat, a widzowie w kolejnych dekadach odnajdują w nim aktualne wątki. Atrakcyjność poznańskiego spektaklu, to w dużej mierze zasługa obsady „Kotki…” – rewelacyjnych Ewy Szumskiej, Barbary Prokopowicz i Teresy Kwiatkowskiej oraz Michała Kalety, Jakuba Papugi, Wojciecha Kalwata i Andrzeja Szubskiego.

Spektakl urodzinowy będzie można obejrzeć we wtorek 25 września 2018r. o godz. 19:00 w Teatrze Polskim w Poznaniu. Więcej atrakcji znajdą Państwo w dniu urodzin teatru na jego fanpage’u i stronie internetowej.

Michał Sobkowiak