Kulturalnik Poznański zaprasza na wernisaż wystawy Dariusza Milińskiego oraz Grzegorza „Siwy” Pawłowskiego, która stanowi niebanalne połączenie malarstwa i rzeźby.

Jeśli bywasz w stolicy Wielkopolski i znasz miejsca, gdzie dzieje się coś interesującego, inspirującego, a jednocześnie karmiącego duszę to wiesz, że musisz tu być.

 

Dariusz Miliński

Zbuntowany, niesamowicie charyzmatyczny i utytułowany Twórca – malarz, poeta, aktor, inspirator, prowokator i filozof. „Jestem z innej bajki” – mówi sam o sobie.  Założyciel grupy artystycznej „Pławna 9”, twórca Zamku Legend Śląskich, Muzeum Przesiedleńców i Arki Noego. Niestrudzony animator kultury. Artysta zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ma w swoim dorobku ponad 250 wystaw indywidualnych i trudną do zliczenia ilość wystaw zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, USA…. oraz mnóstwo nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą.

 

Grzegorz „Siwy” Pawłowski

„Od dziecka doszukiwałem się osobliwych kształtów w naturze. Życie w górach zawsze przysparzało inspiracji. Gra skojarzeń z czasem przekształciła się w czyny. Tworzenie form z kamienia i drewna wyniknęło naturalnie. Te właśnie surowce otaczały mnie od zawsze. Po czasie zacząłem też rzeźbić w metalu. W 2009 roku zbudowałem swoją pracownię, która przez lata rozrosła się na potrzeby konstruowania większych form. Jedną z nich jest 7 metrowy „Duch Gór” zespawany ze stali, który zamieszkał w Karpaczu jak, i wiele innych wielkogabarytowych rzeźb z drewna, metalu i skały. Chętnie tworzę też machiny rodem ze świata fantazji – BathtubeChooper, Machinę do zbierania korzenia mandragory, łódź podwodną.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 września 2018r. o godz. 18.00 w Sali Multiroom (Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo). Wstęp wolny.

Michał Sobkowiak