Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury oraz GOK Sokół w Czerwonaku zapraszają amatorskich wokalistów i zespoły muzyczne do udziału w I edycji konkursu wokalnego Czerwona(k) Piosenka. Dla trzech najlepszych wykonawców przygotowano atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest dwuetapowy. I etap to selekcja uczestników na podstawie nagrań nadesłanych na adres: konkurs@czerwonak.pl. II etap to przesłuchania finałowe, które odbędą się 13 października w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Uczestnikiem konkursu może zostać każda osoba pełnoletnia, która przygotuje dwie piosenki w języku polskim lub obcym, które w tytule zawierają słowo „czerwony” i dostarczy ich nagranie wraz z Kartą Zgłoszenia do Organizatora.

Jury będzie oceniać uczestnika na podstawie takich kryteriów jak: dobór repertuaru, estetyka wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Za I miejsce przygotowaliśmy nagrodę Wójta Gminy Czerwonak w wysokości 3 000 zł. Za II miejsce uczestnik otrzyma 2 000 zł, a najniższy stopień podium będzie się równał nagrodzie w wysokości 1 000 zł.

Każdy mieszkaniec może być widzem podczas przesłuchań. Wstęp oczywiście jest wolny. To jednak nie koniec atrakcji jakie przygotowaliśmy. Zwieńczeniem I edycji konkursu Czerwona(k) Piosenka będzie koncert zespołu Czerwone Gitary. Odbędzie się on o godzinie 19:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w CKiR w Koziegłowach, siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku oraz na bilety24.pl. Festiwal odbywa się pod patronatem Kulturalnika Poznańskiego.

Michał Sobkowiak