Przypominamy, że już dziś odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Dzień z Elvisem Presleyem”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Presley, kobiety i śpiew”.

Organizatorem koncertu jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK. Impreza finansowana jest z budżetu Miasta Poznania. Patronat medialny Radio Poznań i Kulturalnik Poznański.

 

Wokalistki

W koncercie zaśpiewają m.in.:

Ewa Michrowska – studiowała pedagogikę i filologię germańską w Bydgoszczy, odkryła wtedy, że muzyka to coś szczególnego w jej życiu. Od 2010 roku słuchaczka Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu. Dyplom na ocenę bardzo dobrą zdała w klasie Aleksandry Kamińskiej, ta współpraca zaowocowała również premierą na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na co dzień współpracuje z Bardabusz Orchestra – śpiewając repertuar rozrywkowy – oraz pracuje jako animator, co przydaje się w utrzymaniu kontaktu z publicznością. W roku 2014 wzięła udział w programie „The Voice of Poland” w drużynie Justyny Steczkowskiej.

Nie ma repertuaru, który stawiałaby na pierwszym miejscu, jej upodobania muzyczne są bardzo szerokie, ceni sobie wielkie głosy jak np. Celine Dion oraz brzmienia różnych powiązanych współcześnie gatunków muzycznych. Uwielbia boogie, ten gatunek zawsze nastraja ją pozytywnie.

Fot. Robert Sawicki

Ewelina Rajchel – piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, italianistka. Naukę śpiewu rozpoczęła uczęszczając na zajęcia Studium Piosenki przy Estradzie Rzeszowskiej, jednocześnie uczyła się gry na gitarze. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku „Edukacja muzyczna” oraz Dwuletnie Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. Laureatka programu „Szansa na sukces”, którego gościem była Anna Maria Jopek, a także uczestniczka „Szansy…” poświęconej piosenkom Jana Pietrzaka. W roku 2005 nagrodzona Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, a także statuetką Prezydenta Miasta Poznania w konkursie „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Od roku 2007 współpracuje z pianistą Piotrem Kałużnym, z którym wspólnie stworzyła autorski recital pt. Serce jak diament oraz Warm my heart with the blues. W repertuarze posiada także program z polskimi piosenkami lat 20-tych i 30-tych, recital piosenek włoskich (w tym także własnego autorstwa) oraz program pt. Close to you – największe przeboje Burta Bacharacha. W czerwcu 2011 roku ukazał się autorski singiel Eweliny Rajchel i Piotra Kałużnego z utworami: Serce jak diament oraz Rzuć na wiatr.

Fot. materiały organizatora

Chór Kameralny Poznańskie Senioritki – powstał w 2014 roku z inicjatywy dyrygentki Ewy Wodzyńskiej skupiając panie w wieku senioralnym z całego Poznania i okolic. Główną ideą jaka przyświeca chórowi to czerpanie radości ze wspólnego muzykowania i dzielenie się tą radością z innymi. W repertuarze można usłyszeć pieśni z całego świata – m.in. afrykańskie, amerykańskie, hiszpańskie, hebrajskie, rosyjskie i oczywiście polskie. Ciekawe aranżacje oraz kolorowe stroje i zabawne gadżety budzą wielkie zainteresowanie odbiorców. Zespół, dzięki ogromnemu zaangażowaniu chórzystek i dyrygentki oraz ogromnej dbałości o szczegóły wykonawcze rozwija się zajmując coraz wyższe lokaty na festiwalach i konkursach chóralnych.

Chór bardzo aktywnie koncertuje również w całej Wielkopolsce: od początku istnienia dał ponad 80 koncertów. Poznańskie Senioritki zrealizowały również swój autorski projekt – cykl audycji chóralnych w szkołach oraz w poznańskich domach opieki społecznej dla ludzi starszych. Obecnie Chór razem z aktorem Radosławem Elisem oraz pianistą Jackiem Skowrońskim przygotowuje cykl koncertów „Poniedziałki w stylu retro”. Będą to nowe, ciekawe aranżacje piosenek z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia. Premiera już jesienią.

Fot. materiały organizatora

Natalia Żołądkiewicz

Ostatnio miałem okazję słuchać mini recitalu w wykonaniu młodej wokalistki i proszę sobie wyobrazić, że ja z moim temperamentem muzycznym, który nie jedno już słyszał byłem zaskoczony – i to bardzo zaskoczony oczywiście in plus. Nie spodziewałem się, że tak młoda osoba, która nie ma tak dużego doświadczenia potrafi tak dobrze wczuć się w dany styl, konwencje stylistyczną. To naprawdę rzadkość. .Rzadko spotykana wrażliwość muzyczna. Jeśli można tak powiedzieć, to wróżę jej wiele, wiele sukcesów. Spełnia bowiem wymogi profesjonalnej kariery. Trzymam kciuki za dalsze zdobywanie przez nią Parnasu estrady i studia nagraniowego.

Natalia Żołądkiewicz posiada ładną barwę głosu. Skromna z dużymi możliwościami. Uzdolniona muzycznie po dziadku Macieju. Dobór repertuaru jest jej cechą rozpoznawczą. Zmierza we właściwym kierunku, który poprowadzi ją do celu. Zamierzonego. Głos, wrażliwość, duże wyczucie muzyki w dur i moll, a przy tym skromność to na razie tyle, co mogę powiedzieć o tej młodej wokalistce. Myślę, że niebawem usłyszymy o niej, a moja intuicja nie powinna mnie zawieść – rekomenduje Krzysztof Wodniczak, organizator koncertu.

Fot. materiały organizatora

Marianna Ćwiąkała – dusza artystyczna spełniająca swoje marzenia. Studentka wokalistyki jazzowej, absolwentka szkół muzycznych. Oprócz śpiewania i komponowania własnych utworów gra też na pianinie. W 2012 roku uczestniczyła w programie „Bitwa na głosy” u boku Libera.

Trzy słowa ją określające: szczerość, entuzjazm i młodość. Nie lubi odtwórstwa, śpiewając utwory innych wykonawców zawsze stara się dodać coś od siebie. Nie lubi tez bylejakości, dlatego kiedy za coś się bierze robi to na 100 proc. Inspiruje się latami siedemdziesiątymi i muzykę tamtego okresu wykonuje bardzo chętnie, ale po swojemu. Obraca się w takich gatunkach i konwencjach stylistycznych jak pop, rock, jazz, poezja śpiewana. Pracuje nad autorską, debiutancką płytą.

Fot. materiały organizatora

Marta Grabowska to poznańska wokalistka, specjalizująca się w repertuarze Anny German. Wykonuje również utwory muzyki filmowej oraz najpiękniejsze melodie, m.in. włoskie, rosyjskie, francuskie, meksykańskie. Głos szkoliła u prof. dr hab. Antoniny Kowtunow, solistki Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2014 r. zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Anny German w Warszawie. Koncertuje w większych i mniejszych ośrodkach kulturalnych i klubach muzycznych. W 2016r. otrzymała nagrodę „Wodnika” przyznawaną przez redaktora i producenta muzycznego Krzysztofa Wodniczaka.

Muzyka jest dla niej pasją, którą realizuje także podczas prowadzanych przez siebie warsztatów muzykoterapeutycznych z seniorami oraz osobami niepełnosprawnymi. Organizuje także koncerty i zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci wg teorii prof. Edwina Gordona. Nieustannie odkrywa jak wiele może zmienić umiejętne obcowanie z dźwiękiem.

Fot. materiały organizatora

Koncert „Presley, kobiety i śpiew” odbędzie się w środę 15 sierpnia 2018r. o godz.18.30 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania (przy pl. Kolegiackim 17).

Michał Sobkowiak