TurKol.pl zaprasza w sobotę na piątą edycję Parady Lokomotyw – Międzyrzecz 2018, która jest kontynuacją czterech poprzednich imprez, które odbyły się w latach 2013-2016 w pobliskim Międzychodzie.

Stacja kolejowa Międzyrzecz jest pięciokierunkowym węzłem kolejowym, linie w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego, Zbąszynka, Międzychodu, Rzepina i Łagowa niestety nie tętnią już życiem jak niegdyś. Kilkukrotnie w ciągu dnia na stacji zatrzymują się osobowe pociągi kursujące do Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego, od czasu do czasu na stacji pojawi się też skład towarowy. Sytuacja ta znacząco zmieni się podczas przyjazdu do Międzyrzecza pociągów specjalnych z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Wolsztyna w dniu 23 czerwca 2018 roku. Podobnie jak w latach 2013 – 2016 w sąsiednim nieczynnym kolejowo Międzychodzie – tym razem na czynnej stacji Międzyrzecz planujemy wiele atrakcji w ramach realizacji kilku specjalnych pociągów turystycznych oraz działań towarzyszących.

W ramach imprezy na klimatycznej stacji kolejowej zaprezentuje się wiele typów taboru kolejowego, w tym lokomotywy, wagony, pojazdy specjalne i wagony silnikowe oraz spalinowe zespoły trakcyjne, m.in. lokomotywa serii Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni czy lokomotywa BR285 należąca do Lotos Kolej.

W dniu parady uruchomione zostaną pociągi specjalne, m.in. z parowozem i zabytkowymi wagonami. Lokomotywy parowe przez wiele lat obsługiwały składy pasażerskie przejeżdżające przez Międzyrzecz.

Z Poznania na paradę będzie można dojechać pociągiem „Pojezierze”, uruchomionym przez TutKol.pl w dniu imprezy, czyli 23 czerwca 2018r. Szczegóły na stronie organizatora.

Michał Sobkowiak