Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK oraz Kulturalnik Poznański zapraszają w ostatnią sobotę kwietnia na koncert Jaggera… Chrisa Jaggera, młodszego brata Micka, który również tworzy niezwykłą atmosferę na koncertach – w końcu w ich żyłach płynie ta sama rockandrollowa krew.

Chris Jagger swoją profesjonalną muzyczną karierę rozpoczynał we wczesnych latach 70. nagrywając albumy „You know the name, but not the face” (1973) oraz „The Adventures of Valentine Vox the Ventriloquist” ( 1974). Ponadto użyczył swojego głosu na płycie Erica Claptona „No reason to cry” (1976).

Poza działalnością muzyczną Chris zajmował się również aktorstwem i dziennikarstwem. Podczas swojego debiutu scenicznego na deskach The Citizen’s Theatre w Glasgow partnerował Pierce’owi Brosnanowi. Wystąpił też w kilku filmach i produkcjach telewizyjnych. Pisuje do wielu znanych gazet i magazynów: The Daily Telegraph, The Guardian, The Mail on Sunday, Rolling Stone. W ostatnim czasie Chris przygotował i zaprezentował na falach radia BBC trzyczęściową audycję o ojcu brytyjskiego bluesa Alexisie Kornerze. Ukończył też film o legendarnych artystach.

Jako autor piosenek współpracował m.in. z bratem przy tworzeniu materiału na płyty The Rolling Stones „Dirty work” i „Steel wheels”, na którym oprócz towarzyszącego mu zespołu udzielali się David Gilmour (Pink Floyd), Dave Stewart (Eurythmics) czy Leo Sayer. Od tej pory regularnie koncertuje głównie ze swoim zespołem Atcha lub folkowo-akustycznym Acoustic Trio (w Europie, Kanadzie, Japonii, Australii) oraz nagrywa płyty. Ostatnim, dziesiątym z kolei studyjnym albumem Chrisa jest płyta „Concertina Jack” wydana pod koniec 2013 roku z gościnnym udziałem brata Micka, członków sekcji dętej The Rolling Stones: Boby Keysa i Tima Riesa oraz byłego współpracownika Chrisa, znakomitego irlandzkiego gitarzysty Eda Deana. Muzyczna twórczość Chrisa Jaggera to mieszanka folku, bluesa i muzyki country, pełna żywiołowości, pozytywnej energii i radości z grania.

Chris Jagger wystąpił kilkukrotnie w Polsce. Ze swoim zespołem Atcha w 1998 r na zamku w Kraskowie koło Świdnicy ( dzień po koncercie The Rolling Stones w Chorzowie), w 2004 w Majątku Artystycznym w Letnicy koło Zielonej Góry, w 2014 solo i z zespołem Leszka Cichońskiego podczas wrocławskiego Thanks Jimi Festival oraz z zespołem folkowym Buraky na trzech koncertach (Lubin, Polanica i Letnica koło Zielonej Góry ).

Bracia Jaggerowie pojawią się w Polsce w kwietniu i lipcu 2018 r. Chris z zespołem Accustic Roods w Poznaniu, Micke z The Rolling Stones w Warszawie. Obydwaj są indywidualnościami i ciągle wpisują się do historii rock and rolla, a jak widzimy najlepiej.

Koncert Chrisa Jaggera odbędzie się w sobotę 28 kwietnia 2018r. o godz. 19:00 w poznańskim World Trade Center (ul. Bukowska 12, wejście od Grunwaldzkiej).

Michał Sobkowiak