Zapraszamy na wernisaż wystawy „Niebo i stal”, na którą składają się prace maestro pędzla – Borysa Michalika i mistrza formy przestrzennej – Sylwestra Chłodzińskiego. Połączenie ich mocy twórczych zapewni sporą dawkę doznań wizualnych.

Borys Michalik – znany polski malarz surrealista. Syn, uczeń i kontynuator nurtu reprezentowanego przez ojca, wybitnego malarza Mariana Michalika. Artysta tworzy zarówno martwe natury, refleksyjne krajobrazy, ale również magiczne, nie pozwalające na obojętność światy, a wszystkie swe wizje przedstawia na pograniczu jawy, snu i fantazji. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Elementem charakterystycznym i spajającym moją twórczość jest niebo. To jego wszechobecność i ciągłe często nieprzewidywalne ewolucje, stanowią dla mnie niekończące się źródło artystycznych inspiracji – wyznał Borys Michalik.

Borys Michalik przy pracy

Sylwester Chłodziński – rzeźbiarz, który tworzy zarówno w drewnie jak i w marmurze, stali, brązie oraz ceramice. Posiada wieloletnią praktykę w zawodzie renowatora. Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Trzeba bardzo kochać życie i umieć tą miłością wypieścić każdą część kobiecego ciała, nie wyrzeźbić a wypieścić, żeby nawet łydka, brzuch czy dłoń emanowały subtelnym erotyzmem. Trzeba mieć talent, bo przecież erotyzm to dzieło wyobraźni, a rzeźba to dzieło talentu i wyobraźni. Los obdarzył Sylwestra Chłodzińskiego talentem, dlatego z każdej wyrzeźbionej przez niego kobiety emanuje piękno, miłość i radość życia – ocenia Krzysztof J. Lesiński.

Autor : Borys Michalik

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca 2018r. o godz. 18:00 w Sali Multiroom na terenie Metalmex – akcesoria meblowe przy ul. Wierzbowej 162 (Poznań-Wysogotowo). Wstęp wolny.

Patronat nad wystawą objął “Kulturalnik Poznański”.

Michał Sobkowiak