Jesień to co roku czas licznych, ciekawych koncertów odbywających się w naszym mieście. Niewątpliwie jednym z tych najważniejszych (jak co roku) jest kultowa już „Pomarańczowa Trasa” grupy Kult, w którą to zespół rusza właśnie jesienią i daje koncerty w największych polskich (i nie tylko, bo pojawia się także za granicą m.in. w Londynie) miastach.

Fot. Bartosz M. Kaj

Występ grupy Kult to zawsze prawie trzy godziny świetnej muzyki grupy, która jest obecna na polskiej scenie już od przeszło 30 lat. Zwykle sam set podstawowy liczy już dobre 30 numerów. Jak będzie w tym roku, będzie okazja usłyszeć i zobaczyć już w najbliższą niedzielę 5 listopada w równie kultowym muzycznym pawilonie numer 2 na terenie MTP, w którym to Kult gra już od kilku lat (wcześniej zespół pojawiał się w Eskulapie czy Arenie).

Warto dodać, że na początku września br. ukazała się płyta „Made in Poland”, będąca zapisem „Pomarańczowej Trasy” z roku 2016. Na albumie znalazły się tak znane i obowiązkowe numery jak choćby „Gdy nie ma dzieci”, „Po co wolności”, „Polska” czy „Baranek”, a jednocześnie zabrakło tych równie często granych m.in. „Goopya peezda”. Klasyk – „Brooklyńska Rada Żydów” pojawił się, ale tylko w wersji na winylu i… kasecie audio. Wydawnictwo zawiera także kilka utworów z ostatniego studyjnego krążka „Wstyd” (2016) jak np. „Dwururka” czy bardzo udany, mocny numer tytułowy. Swoista wisienką na torcie jest jednak kilka piosenek, które zespół gra znacznie rzadziej, jak fantastyczny numer „Śmierć poety”.

Jeśli jednak z jakiś powodów komuś nie uda się zobaczyć Kultu na żywo w najbliższą niedzielę, to ma szansę już w marcu 2018. Wtedy to formacja Kazika i ekipy pojawi się w Auli UAM, w ramach także już corocznej, akustycznej (fioletowej) trasy.

Fot. Bartosz M. Kaj

Oba zdjęcia z poznańskiego występu w ramach „Pomarańczowej Trasy” 2015.

Bartosz M. Kaj