V.A. Gallery Poland zaprasza na otwarcie sezonu jesienno – zimowego. Jako pierwszy odbędzie wernisaż wystawy „Pantomimos” Michała Bajsarowicza.

Obrazy Michała Bajsarowicza cechują się przede wszystkim mocnym wyrazem. Ekspresja jego dzieł w kunsztownym połączeniu z formą, zatrzymuje nas na dłużej, pozwala nam je poczuć. Niepokoi, porusza i zniewala zmysły.

Fascynuje go ludzkie ciało. Z pozoru nagie, wykreowane przez Artystę postacie, odziane w pełen wachlarz emocji i uczuć, funkcjonują jako „pantomima”, dla której scenografią jest ekspresja koloru i faktury.

Nie są to obiekty poszukujące piękna. Mają na celu „zagadnąć widza”, a nie prowadzić jedynie estetyczną kontemplację. Poszczególne akty różnią się między sobą napięciem – ciała są dynamicznie sprężyste lub upozowane spokojnie, pełne dzikiej energii lub apatyczne, tryumfalnie prężące się lub smutnie zniewolone, czy boleśnie skulone. Dopełnienie stanowi kolorystyka, która nadaje dziełom ton i wskazuje kierunek refleksji. Ostateczna interpretacja należy jednak do odbiorcy. Głównym zadaniem dzieła jest obudzić indywidualną wrażliwość, która determinuje subiektywne odczucia, o które przecież chodzi w sztuce.

Michał Bajsarowicz – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, absolwent poznańskiej ASP, którą ukończył w 1992 roku zdobywając dyplom w pracowni prof. Bogdana Wegnera. Jego prace wystawiane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii, Francji, Austrii, Ukrainie i Kanadzie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 września 2022r. o godz. 18:00 w Sali Multiroom przy ul. Wierzbowej 162 w Poznaniu (Wysogotowo). Wstęp bezpłatny.

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń kolejnego sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.