Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu stacjonarnych koncertów o nazwie „Poznańskie Muzykalia”. To wydarzenie nawiązujące do koncertów, które odbywały się w latach 70., wtedy jeszcze w charakterze rockowym. W odświeżonej formule młodzi wykonawcy zaprezentują utwory z repertuaru Grzegorza Tomczaka – urodzonego w Gnieźnie poety, pieśniarza i kompozytora.

Na scenie pojawią się uzdolnieni wokaliści na różnym stopniu zaawansowania; od amatorów, po absolwentów Akademii Muzycznej. Na scenie nie zabraknie też samego Grzegorza Tomczaka. Wybrzmią utwory, które swojego czasu śpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, czy Ryszard Rynkowski jak np. „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Tequilla i sól” oraz mniej popularne, jak „Poznańska miłość” oraz „Mężczyzna w za dużej marynarce”. Wokalistom na scenie towarzyszyć będzie zespół złożony ze studentów Akademii Muzycznej, w tym również akordeon i kontrabas, które nadadzą wyjątkowego brzmienia.

Wystąpią wokaliści:
Joachim Andrzejewski
Zuzanna Antos
Tobiasz Chudziński
Mariusz Koliński
Joanna Pawska
Aleksandra Śliwińska
Szymon Różnicki
Zuzanna Zwolińska

a towarzyszyć będzie zespół w składzie:
Emma Kluczyńska – piano
Michał Rab – gitara
Nikodem Kluczyński – kontrabas
Kajetan Pilarski – perkusja
Karol Girwidz – klarnet
Herman Żatuchin – akordeon
Adam Jełowiecki – trąbka

Prowadzenie koncertu: Andrzej Błaszczak

Koncert z repertuarem Grzegorza Tomczaka odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2022r. o godz. 18:00 w Parku Wilsona w Poznaniu.