V.A. Gallery Poland zaprasza na wystawę malarstwa Dariusza Żejmo „Bella Italia”.

Dariusz Żejmo – miłośnik włoskich klimatów, które Artysta z lubością przenosi na płótno- zaprasza Nas w podróż do tego przepełnionego zabytkami i przepięknymi krajobrazami, spowitego gorącym powietrzem i cudowną wodą kraju z życzliwymi ludźmi, znakomitą kuchnią i dobrym winem.

Wystawa „Bella Italia- dlaczego malarz podróżuje?” odbywa się w ramach Dnia Włoskiego w V.A.Gallery Poland. Poza podziwianiem prac Dariusza Żejmo, w tym dniu będzie okazja do poznania tajników i smaków tego cudownego kraju.

Dariusz Żejmo to artysta interdyscyplinarny – malarz, ilustrator, grafik, projektant. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Visual Artists Ireland. Uczestnik wielu wystaw w Polsce i za granicą (Irlandia, Niemcy, Szwajcaria. Włochy), mający na swym koncie liczne nagrody. Jego twórczość cieszy się ogromnym uznaniem i zdobywa aplauz nie tylko w Polsce.

Malarstwo Dariusza Żejmo jest przykładem autentycznej radości tworzenia. Artysta jest nie tylko znakomitym obserwatorem, ale też z niesłychaną swobodą porusza się w dowolnej konwencji malarskiej. W niektórych jego obrazach możemy dostrzec echa sztuki średniowiecznej i renesansowej, w innych ewidentne „ślady” impresjonizmu, a w jeszcze innych niesłychaną precyzję cechującą hiperrealizm – czytamy w recenzjach.

Na spotkanie z Dariuszem Żejmo i jego twórczością zapraszamy w piątek 3 czerwca o godzinie 18:00 w Sali Multiroom przy ul. Wierzbowej 162 (Poznań-Wysogotowo). Wstęp bezpłatny.