Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK zaprasza na ostatni w tym sezonie koncert z cyklu „Poznańskie muzykalia”. W najbliższą niedzielę (5 września) artyści wykonają utwory z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

„Poznańskie muzykalia” nawiązują do koncertów, które odbywały się w latach 70. Motywem przewodnim tegorocznej wznowionej edycji są artyści, którzy już odeszli. Wcześniejsze koncerty poświęcone były takim wykonawcom jak: Kora i Maanam, Maria Koterbska, Ewa Demarczyk oraz Elvis Presley.

Najbliższe wydarzenie będzie tym bardziej wyjątkowe, gdyż na scenie oprócz utalentowanych wokalistek, wokalistów i instrumentalistów, pojawi się również jeden z najbardziej cenionych polskich muzyków: pianista, aranżer i pedagog – Piotr Kałużny, który w latach świetności Krawczyka, był aranżerem większości jego najbardziej znanych przebojów.

Koncert tradycyjnie odbędzie się o godz. 18:00 w Parku Wilsona w muszli koncertowej. Wstęp wolny.

Wystąpią:

Julia Galin – muzyka jest jej pasją od najmłodszych lat, a swoją wokalną przygodę zaczęła już w przedszkolu. Od tego czasu brała udział w licznych koncertach, festiwalach, konkursach, w których zajęła parę miejsc na podium oraz w wydarzeniach charytatywnych. Tegoroczna maturzystka będąca w klasie lingwistycznej.

Maciej Kocięcki – absolwent Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu oraz Uniwersytetu Artystycznego na kierunku projektowania graficznego. Zafascynowany twórczością Wojciecha Młynarskiego stawia swoje pierwsze kroki w pisaniu piosenek. Malarz, tynkarz, akrobata, fascynat dalekich podróży i dzikiej natury.

Iga Lewandowska – siedemnastolatka wiążąca z muzyką swoją przyszłość. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Koninie w klasie skrzypiec. Śpiewa w młodzieżowym big bandzie w Kazimierzu Biskupim i choć bardzo lubi poezję śpiewaną, jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Uwielbia długie spacery szczególnie z przyjaciółmi, a swój artystyczny zmysł wykorzystuje również zdobiąc paznokcie.

Natalia Mierzwa – Natalia jest studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec, a także uczy się języka japońskiego na kierunku etnolingwistyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wraz z kwartetem smyczkowym ma za sobą podróż koncertową do Japonii. Obecnie gra w zespole SmyczkoweLove z siostrą – wiolonczelistką oraz planuje wydać swój autorski singiel.

Maciej Piotr – artysta pochodzący z Poznania występujący w Polsce jak i w Europie. Początkowo związany z chórem Politechniki Poznańskiej, z którym jako chórzysta, tenor zaśpiewał w kilku operach takich jak „Zmierzch Bogów”, „Parsifal”, „Otello” czy „Król Edyp”. Preferuje repertuar lat 60-tych i 70-tych, szczególnie takich wykonawców jak Engelbert Humperdinck, Elvis Presley, Cliff Richard, Roy Orbison, Dean Martin, czy Paul Anka, ze względu na ogromny sentyment do nieprzemijających przebojów. Wydał płytę z własnymi wykonaniami utworów Elvisa Presleya.

Przemysław Przemsky – przebojowy muzyk realizujący się jako wokalista, perkusista i DJ. „Umoczony” w bluesie i rapie. Jest szczęśliwym tatą trójki niesfornych maluchów, stąd zawsze pełen energii, w ruchu i działający na 200%. Jak sam o sobie mówi, nie jest jeszcze gwiazdą estrady tylko dlatego, że nie ma na to czasu wolnego. Do życia podchodzi z dystansem, do człowieka z miłością.

Ewelina Rajchel – piosenkarka, autorka piosenek, italianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku „Edukacja muzyczna” oraz Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu.

w chórku zaśpiewają: Marianna Ćwiąkała, Anna Winkler

a towarzyszyć będzie zespół:

Piotr Kałużny – piano
Pianista, dyrygent, kompozytor muzyki jazzowej i rozrywkowej. Aranżował, grał i prowadził nagrania w Orkiestrze Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Jerzego Miliana w Katowicach, podczas rejestracji pierwszych solowych piosenek Krzysztofa Krawczyka.

Małgorzata Szczwany – piano
Pianistka, kompozytorka i aranżerka znana ze stałej współpracy z kwartetem Tymona Tymańskiego. W 2019 roku zadebiutowała solową płytą „Västerås”, nawiązującą do grającego jazz skandynawski Esbjörn Svensson Trio, z którą to płytą objechała następnie całą Polskę, podczas solowej trasy koncertowej. Liderka i założycielka progresywno-jazzowego składu M. Szczwany Trio.

Kosma Kowalski – gitara
Grał w poznańskich zespołach m.in. Bluestonosz, Leslie Wróć, Chilli Em, aktualnie główny zespół w którym gra to Trupięgi. Jest to grupa muzyków z Poznania, Sulęcina i Trzcianki, która komponuje muzykę do poezji Bolesława Leśmiana. Zawodowo wdraża i serwisuje oprogramowanie w branży IT.

Dominik Tuchołka – bas
Absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest czynnie zaangażowany w wiele projektów muzycznych, gdzie obraca się w różnych stylistykach – od popu i rocka, poprzez gospel i neo soul, aż po jazz, fusion oraz folk. Współpracuje z takimi artystami, jak Poldek Twardowski, Kuba Tomalak, Kinga Kielich, Holygroove.

Piotr Jaraszkiewicz – perkusja
Perkusista grający w wielu składach, m. in. Przybył. Stylistyka, w której czuje się najlepiej to funky, soul i reggae, jednak nie boi się wyzwań, więc stawia czoła wszelkim wymaganiom gatunkowym – od folku do jazzu. Brał udział w sesjach nagraniowych do wielu płyt, koncertował w Polsce oraz za granicą