V.A. Gallery Poland zaprasza na wystawę pt. „W zasięgu sztuki”, której tematem są czołowi artyści-malarze współcześni oraz polska estrada artystyczna w malarstwie.

„W zasięgu sztuki” to jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne wydarzenie, połączone z happeningiem w centrum miasta (na Placu Wolności) z eventem w V.A. Gallery Poland, który będzie miał charakter imprezy zamkniętej, tylko z zaproszeniami.

Happening, czyli wspólne – ale w grupach – malowanie obrazów rozpocznie się na Placu Wolności o godzinie 18.00. Malują artyści uczestnicy wernisażu, trzy obrazy, jeden temat. Wspólne malowanie w przestrzeni miejskiej, wzbogaci event o ciekawe walory. Oczywiście wszystko z zachowaniem obostrzeń, tak by każdy czuł się bezpiecznie.

Powstałe obrazy będą przekazane na aukcję, a dochód przeznaczony na warsztaty malarskie dla dzieci. To wspólna wystawa, która obejmuje malarstwo uznanych artystów współczesnych oraz dzieła popełnione przez wybitnych artystów estradowych, w tym dotąd nikomu jeszcze nieznaną w tej dziedzinie twórczość, znakomitej plejady polskiego rocka, jazzu i kabaretu.

Uczestnicy wydarzenia

Michał Bajsarowicz; Karol Bąk; Zofia Błażko, Ares Chadzinikolau – jazzman, literat, poeta; Ewa Jasek, Dariusz Kamys – aktor kabaretowy, Jarosław Kukowski; Marcin Mikołajczak; Małgorzata Ostrowska – piosenkarka rockowa; Daniel Pielucha; Grzegorz Skawiński – muzyk, piosenkarz, kompozytor; Sabina Maria Grzyb; Katarzyna Szurkowska.

Wystawę będzie można oglądać od 10.06.2021 do 10.07.2021 w V. A. Gallery Poland (Sala Multiroom, Metalmex przy ul. Wierzbowej 162, Poznań-Wysogotowo). Wernisaż odbędzie się 10 czerwca 2021r. o godz. 19:00 – jednak będzie miał on charakter zamknięty. Informacje o zaproszeniach można uzyskać pod nr +48 509 920 616/ +48 511 101 200.