Nie w Nowym Jorku, a w Moskwie – 29 maja – zakończy się 53. sezon artystyczny Pro Sinfoniki.

Kwarantanna oraz liczne obostrzenia spowodowały, że podróż za ocean byłaby zbyt ryzykowna, zatem nic prostszego niż wybrać się nieco bliżej, za naszą wschodnią granicę, do stolicy Rosji – Moskwy. Tym bardziej, że miasto to słynie z przepięknej architektury, różnorodności kulturowej, wszechobecnych kontrastów oraz bogatej tradycji muzycznej.

W programie naszego koncertu nie zabraknie zatem twórczości kompozytorów związanych z Moskwą – Piotra Czajkowskiego i Siergieja Rachmaniowa, a także innych rosyjskich twórców. Usłyszymy:

Piotr Czajkowski, Serenada C-dur op. 48

Siergiej Rachmaninow, Vocalise (transkrypcja na marimbę solo – Pius Cheung)

Piotr Czajkowski, Taniec łabędzi z baletu Jezioro łabędzie (transkrypcja na marimbę solo –  Jakub Krawczyk)

Nikołaj Rimski-Korsakow, Lot trzmiela z opery Bajka o carze Sałtanie (transkrypcja na marimbę solo – Pius Cheung)

W świat rosyjskiej kantyleny wprowadzi nas perkusista Jakub Krawczyk oraz Kameralna Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod kierownictwem Marcina Suszyckiego. Koncert poprowadzą Marlena Gnatowicz i Tomasz Ilmer.

Koncert „Muzyka Wielkich Miast” – Moskwa już 29 maja (sobota), o godzinie 11:00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przypominamy o konieczności zapoznania się z regulaminem organizacji widowni w Auli UAM oraz pobraniu, wypełnieniu i zabraniu ze sobą na koncert specjalnego oświadczenia. Oba dokumenty znajdują się tutaj: OŚWIADCZENIE i REGULAMIN