„Heavy Metal”  to wystawa, która w wielkim stylu otwiera wiosenno-letni sezon artystyczny w V.A. Galery Poland. To znakomita okazja do spotkania z Dominikiem Jasińskim i jego twórczością, która feerią barw i mocnym wyrazem, wprowadzi gości w wiosenny nastrój. Prócz znanej dla artysty palety kolorów pojawi się złoto, srebro i miedź, co nada wystawie powiew świeżości i pozwoli zobaczyć jego prace w zupełnie nowej odsłonie. Obrazy Dominika Jasińskiego to nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.

Głównym motywem prac artysty jest kobieta. Zarówno w ujęciu portretowym jak i bardziej erotycznym.

Portrety Jasińskiego często splecione są z motywami florystycznymi, widać w nich wpływy Secesji i Młodej Polski. Charakteryzują się też odważnym użyciem koloru, którym artysta operuje po mistrzowsku. Mocna i pewna siebie kreska oraz anatomiczna znajomość ludzkiego ciała sprawiają, że prace Jasińskiego przykuwają oko i są twardo osadzone na płaszczyźnie płótna, mało efemeryczne. Używając obok siebie kolorów mocnych, często kontrastujących ze sobą Jasiński serwuje odbiorcy portret kobiety pewnej siebie i nieco drapieżnej. Często pojawiają się też motywy ludowe – nie tylko polskie, ale też zaczerpnięte z innych kultur.

W pracach prezentowanych na wystawie „Heavy Metal” artysta używa też elementów metalicznych – złota, srebra i miedzi płatkowej. W sztuce Jasińskiego to stosunkowo nowe media. Stąd też wzięła się nazwa wystawy. Jasiński to artysta poszukujący, nie zadowala się jedną estetyką, patrząc na jego obrazy możemy zauważyć jak przez lata szuka nowych środków wyrazu, miesza ze sobą techniki.

Dominik Jasiński (rocznik 1981), pochodzi z Rzeszowa, mieszka i pracuje w Portugalii. Artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP (Wydział Grafiki). Jego praca została opublikowana w setnym wydaniu British VOGUE (czerwiec 2016). Czynnie wspiera aukcje charytatywne oraz inicjatywy promujące Polskę w świecie.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego wernisaż wystawy odbędzie się w terminie późniejszym, o którym poinformujemy.