Gorące argentyńskie tanga, bałkańskie rytmy oraz intrygujące wersje polskiej klasyki – to prawdziwa wybuchowa mieszanka, której mogą spodziewać się uczestnicy koncertów Marcina Wyrostka.

Wirtuoza akordeonu oraz towarzyszących mu na scenie muzyków z zespołu Corazon będzie można posłuchać na żywo 18 stycznia w poznańskim Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Bilety już w sprzedaży.

Pierwsze lekcje gry na niełatwym do opanowania instrumencie jakim jest akordeon, Marcin Wyrostek pobierał u swojego taty. Akordeon zawsze towarzyszył spotkaniom w rodzinnym gronie. Potem zaczęła się profesjonalna edukacja muzyczna pod okiem świetnych pedagogów. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie sam jest wykładowcą. Marcin Wyrostek to laureat ponad 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.

Założył kilku projektów muzycznych w tym „Marcin Wyrostek Corazoon” oraz „Marcin Wyrostek Corazon & Dance Show” z udziałem najlepszych polskich tancerzy – Anny Głogowskiej, Jana Klimenta i Tomasza Barańskiego. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango”, platynę za album „For Alice” i podwójną platynową płytę za krążek „Coloriage”. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z legendą jazzowej wokalistyki Bobbym McFerrinem w 2010 roku.

Ostatnim jak dotąd płytowym wydawnictwem Marcina Wyrostka jest „Polacc”. Niezwykły materiał, inspirowany polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi jak i kompozycjami wielkich mistrzów, by wspomnieć: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło na „Polacc” także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych oraz kompozycji własnego autorstwa.

Krzysztof Wodniczak