Teatr Polski zaprasza do Piwnicy pod Sceną na niezwykły recital Alony Szostak. O miłości, o nadziei, o emocjach – o tym śpiewać będzie pieśni, które usłyszymy w dwa styczniowe wieczory.

Alona Szostak jest absolwentką Instytutu Teatralnego w Moskwie. W 2019 roku oficjalnie związała się z poznańskim Teatrem Polskim. Widzowie na pewno pamiętają ją z fenomenalnej roli Gertrudy w „Hamlecie”, którą oczarowała publiczność. Jej umiejętności wokalne sprawiły, że została nagrodzona na 13. Teatralnych Nagrodach Muzycznych im. Jana Kiepury 2019 w kategorii najlepsza wokalistka musicalowa.

Poznaniacy będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać recitalu składającego się z rosyjskich i romskich romansów, piosenek odesskich (Okudżawy, Biczewskiej, Wysockiego, Pugaczowej, Młynarskiego), utworów Anny German i Ewy Demarczyk oraz francuskich klasyków – Edith Piaf, Jacqeus’a Brela, Georges’a Brassens’a i Charles’a Aznawura. Pojawią się również piosenki w języku hebrajskim i jidysz.

Ciepłą, niespotykaną barwę głosu Alony Szostak, podkreśloną wyjątkowym temperamentem scenicznym i niezaprzeczalnym talentem aktorskim, podziwiać będzie można już w sobotę 11 stycznia (godz. 21:00) i w niedzielę 12 stycznia (godz. 16:30) w Piwnicy pod Sceną w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Michał Sobkowiak