Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza w najbliższą sobotę na podróż pociągiem „Winniczek” do Zielonej Góry na tradycyjne winobranie.

Fot. TurKol.pl

„Winniczek” zostanie uruchomiony na inaugurację święta odbywającego się w stolicy województwa lubuskiego przez cały kolejny tydzień. Pociąg będzie ciągnięty przez klasyczną lokomotywę serii SU42 w historycznym malowaniu. Pasażerowie będą podróżować w wagonach 1 i 2 klasy z lat 70. i 80. XX wieku wyposażone są wygodne przedziały, a także legendarny wagon barowy WARS.

Od wielu dziesięcioleci Zielona Góra na początku września świętuje z okazji tradycyjnego Winobrania. Pociąg „Winniczek” to nowa oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, która adresowana jest zarówno do miłośników kolejowych wypraw, jak i znawców i smakoszy wszelakich win.

Fot. TurKol.pl

„Winniczek” zostanie uruchomiony w sobotę 7 września 2019r. i wyruszy ze stacji Poznań Główny o godz. 8:00. Do Zielonej Góry dotrze o 9:55. Skład po drodze zatrzyma się w Zbąszynku i Sulechowie. W drogę powrotną pociąg ze stolicy Ziemi Lubuskiej wjedzie o godz. 19:30. Do Poznania powróci o 21:30. Więcej informacji na stronie organizatora: www.TurKol.pl.

 

Atrakcje dodatkowe zaplanowane przez organizatorów winobrania dla pasażerów pociągu „Winniczek” mogą stać się wspaniałym zakończeniem sezonu wakacyjnego w 2019 roku.

Michał Sobkowiak