Wielkimi krokami zbliża się największe wydarzenie w historii V.A. Gallery Poland – wernisaż wystawy Karola Bąka „Arte Factum”.

 

To znakomita informacja dla inwestorów i miłośników dzieł światowej sławy artysty, którego twórczość reprezentuje Polskę na międzynarodowej arenie sztuki współczesnej. Obrazy Karola Bąka to nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.

Wystawa obejmie 22 nowe, nigdzie dotąd nieprezentowane obrazy – część z nich będzie dostępna w sieci jeszcze przed wernisażem – oraz grafiki. Z okazji wystawy ukaże się katalog obejmujący prace i informacje o artyście.

Oprawę muzyczną, zapewni Jan Adamczewski, wybitny aranżer i kompozytor. Jeden z najzdolniejszych polskich saksofonistów mający na swym koncie wiele spektakularnych sukcesów i współpracę z takimi Gwiazdami jak: Urszula Dudziak Charito Vergara, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Górny, Majka Jeżowska. Z okazji wystawy zostanie skomponowany utwór, inspirowany jednym z obrazów Karola Bąka.

Powstanie też krótki film, z nowymi pracami Artysty i podkładem muzycznym „Martwe morze” z repertuaru Budki Suflera.

Podczas wernisażu będzie okazja do degustacji włoskiej kawy, whisky i wina. Z tej okazji na rynek trafi też limitowana seria szklanek do tego szlachetnego trunku, autorstwa Ikony polskiego kryształowego designu Sebastiana Pietkiewicza.

Jeden z obrazów zostanie przekazany na aukcję, z której dochód zasili sekcję koszykarzy na wózkach KSS Mustang – „Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ”. W aukcji będzie można wziąć udział osobiście, licytując z sali, przez telefon – po uprzednim zgłoszeniu tego faktu organizatorom lub przez internet po zarejestrowaniu się na stronie: https://onebid.pl/…/aucti…/966/lot/1/karol-bak-poslaniec-iii. Aukcję poprowadzi Paweł Wylegała – znany poznański prezenter i dziennikarz.

Wernisaż wystawy „Arte Factum” będzie miał charakter zamknięty – informacje o zaproszeniach można uzyskać pod nr: +48 509 920 616 / +48 511 101 200 / +48 512 207 200.

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 września 2019r. o godz. 18:00 w Sali Multiroom Metalmex – akcesoria meblowe przy ul. Wierzbowej 162 w Poznaniu (Wysogotowo).