TurKol.pl zaprasza na VI Paradę Lokomotyw w Międzyrzeczu, która odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2019r. Udział w niej weźmie między innymi parowóz serii Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni czy lokomotywa BR285 należąca do Lotos Kolej.

Stacja kolejowa Międzyrzecz jest pięciokierunkowym węzłem kolejowym, linie w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego, Zbąszynka, Międzychodu, Rzepina i Łagowa niestety nie tętnią już życiem jak niegdyś. Kilkukrotnie w ciągu dnia na stacji zatrzymują się osobowe pociągi kursujące do Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego, od czasu do czasu na stacji pojawi się też skład towarowy. Sytuacja ta znacząco zmieni się podczas przyjazdu do Międzyrzecza pociągów specjalnych z Inowrocławia i Poznania, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wolsztyna w dniu 23 czerwca 2019 roku. Podobnie jak w latach 2013 – 2016 w sąsiednim nieczynnym kolejowo Międzychodzie, a także w roku 2018 w Międzyrzeczu – ponownie na czynnej stacji Międzyrzecz – przygotowano wiele atrakcji i zaplanowano kilka specjalnych pociągów turystycznych.

Z Poznania do Międzyrzecza wyjedzie specjalny pociąg „Pojezierze”, którego rozkład zaplanowano w sposób gwarantujący kilka godzin pobytu w miejscu docelowym podróży. W Międzyrzeczu, poza oglądaniem pociągów, każdy będzie mógł odpocząć, zjeść, czy zrelaksować się, by po kilku godzinach powrócić tą samą trasą do Poznania.

Pociąg wyjedzie z Poznania o godz. 9:38 i przejedzie trasę przez Zbąszyń, Zbąszynek, do Międzyrzecza (przyjazd o 11:09). W podróż powrotną wyruszy o 18:30 i do Poznania dotrze o 19:52. Więcej informacji na stronie www.TurKol.pl.

Michał Sobkowiak