Początek lata w Poznaniu to także przegląd filmów krótkometrażowych z całego świata.

Widzowie obejrzą 5 filmów z tegorocznego konkursu międzynarodowego 11. edycji Short Waves Festival, w tym obrazy ukazujące różne wymiary przyjaźni, kult Santa Muerte, fatalne zauroczenie i spontaniczny rave na blokowisku.

Program filmowy

L’été et tout le reste (The summer and all the rest), reż Sven Bresser, Holandia 2018, fabuła, 18’

Kiedy pod koniec lata ostatnie promy z turystami odpływają i większość znajomych Marc-Antoine’a wyjeżdża na studia lub do pracy, on i jego przyjaciel Mickael pozostają na opuszczonej wyspie.

 

La Flaca (The Bony Lady), reż. Adriana Barbosa, Thiago Zanato, USA, Brazylia, Meksyk 2018. Dokument, 20’

Film o Arely Vazquez, transseksualnej kobiecie, liderce kultu Santa Muerte (Świętej Śmierci) w Queens, w stanie Nowy Jork. Podczas corocznej uroczystości, Bony Lady (Chuda Pani) mierzy się z wieloma wyzwaniami, aby spełnić obietnicę złożoną dziesięć lat temu.

 

Abu Adnan (Adnan’s Father), Sylvia Le Fanu, Dania 2017, fabuła, 25’

Sayid pragnie zachować status ojca i patriarchy rodziny w nowym środowisku językowym i kulturowym, mimo że jego syn coraz bardziej asymiluje się z duńską kulturą.

 

El Afilador (The Sharpener), James Casey, Meksyk 2018, fabuła 9’

W małej kawiarni, w centrum Mexico City pracuje młoda kobieta. Dni spędza na przygotowywaniu jedzenia, słuchaniu sentymentalnej muzyki i oczekiwaniu na przybycie obiektu swoich obsesji.

 

Fest, reż. Nikita Diakur. Niemcy 2018, animacja, 3’

Rave lalek na strunach.

 

Łączny czas: 75’

 

Przegląd filmów rozpocznie się w najbliższą środę 19 czerwca 2019r. o godz. 21:30 w Winiarni „Pod Czarnym Kotem”, która mieści się przy ul. Wolsztyńskiej 1 (wejście od ulicy Marcelińskiej).

Michał Sobkowiak