V.A. Gallery Poland zaprasza na pierwszą edycję projektu „Sztuka na/d/ sztuki”, podczas którego zaprezentowane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż po szkło artystyczne – autorstwa zarówno młodych twórców, jak i tych o ugruntowanej już na rynku pozycji.

„Sztuka na/d/ sztuki” to projekt bez limitów i jakichkolwiek ograniczeń, dedykowany wszystkim Wielbicielom Sztuki bez względu na wiek, posiadaną w tym zakresie wiedzę czy zasobność portfela.

Od 7 lat prezentujemy, promujemy, edukujemy i uwrażliwiamy, w programie wydarzenia nie zabraknie też aspektów edukacyjnych –  na odwiedzających czekają warsztaty rodzinne – czyli ARTtworzenie oraz PUZZLOMANIA i ciekawe prelekcje – kulminacyjnym momentem będzie godzina 16.00. Jesteśmy pewni, że projekt „Sztuka na/d/ sztuki” gwarantując potencjalnym odbiorcom szeroki wybór dzieł współczesnych twórców wpisze się na mapę eventową rodzimego rynku sztuki – mówią organizatorzy.

Wydarzenie będzie miało formułę targów i charakter imprezy otwartej i bezpłatnej, na której oprócz podziwiania i nabywania polskiej sztuki współczesnej w różnych jej obliczach, będzie można porozmawiać z jej twórcami, zasięgnąć porady, czy też rozwiać wszelakie wątpliwości.

Wystawcami będą między innymi: Ewa Jasek, Dariusz Żejmo, Sylwester Chłodziński, Beata Pflanz, Renata Brzozowska, Magdalena Serwin, Grzegorz Pawłowski, Sebastian Pietkiewicz, Maciej Mańkowski, Hanna Styczyńska, Dariusz Kamys, Natalia Rozmus, Krystyna Małecka, Hanna Kłopotowska, Tomasz Perlicjan, Jolanta Kontek, Norbert Sarnecki, Dominika Rumińska, Daria Wiercioch, Darek Łukasiewicz.

Wydarzenie „Sztuka na/d/ sztuki” jest kolejnym nieszablonowym projektem Naszej Galerii i odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie sztuką. Cieszymy się, że przybywa osób, które tak jak i my nie wyobrażają sobie świata otoczonego przedmiotami spełniającymi tylko funkcje użytkowe, świata pozbawionego sztuki, czegoś co po prostu jest, czegoś zaskakującego, urzekającego, skłaniającego do refleksji, wywołującego emocje – dodają organizatorzy.

Projekt „Sztuka na/d/ sztuki” odbędzie się w niedzielę 12 maja 2019r. w godzinach od 11:00 do 19:00 w V.A. Gallery Poland – galerii mieszczącej się w Wysogotowie (ul. Wierzbowa 162) na terenie firmy Metalmex.

Michał Sobkowiak