Już jutro Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na premierę komedii „Kwartet” w reżyserii Piotra Jędrzejasa.

Fot. M. Kordula

„Kwartet” to kolejna po „Akompaniatorze” komedia Teatru Muzycznego w Poznaniu, która znakomicie przedstawiająca sytuację dojrzałych artystów. Tym razem uwagę skupiono na losach byłych śpiewaków operowych, którzy po wielu latach rozłąki spotykają się ponownie w luksusowym domu spokojnej starości. Dobroduszna Cissy, dystyngowany Reggie i rubaszny Wilf wspominają czasy świetności, kiedy byli podziwiani przez publiczność, a ich nazwiska nie schodziły z czołówek gazet. Te piękne chwile przerywa wizyta byłej żony Reggiego, divy operowej Jean Horton. Nie dość, że z każdą kolejną minutą atmosfera gęstnieje, to w dodatku Jean nie chce wystąpić w kwartecie z „Rigoletta” Verdiego, z którym cała czwórka święciła triumfy. Czy ta historia zakończy się klasycznym happy endem?

„Kwartet” napisał brytyjski dramaturg, powieściopisarz i scenarzysta filmowy Ronald Harwood, autor słynnego „Garderobianego” i scenarzysta „Pianisty” Romana Polańskiego. W 1999 roku odbyła się premiera na londyńskim West Endzie. W 2002 roku przedstawienie w Teatrze Telewizji wyreżyserował Zbigniew Zapasiewicz, a w obsadzie oprócz reżysera znalazła się między innymi Maja Komorowska.

W 2012 roku odbyła się premiera wersji filmowej w reżyserii Dustina Hoffmana.

 

Autor: Ronald Harwood

Tłumaczenie: Michał Ronikier

Reżyseria: / Piotr Jędrzejas

 

Obsada

Cecily (Cissy) Robson – Daniela Popławska

Jean Horton – Lucyna Winkel

Reginald (Reggie) Paget – Jarosław Patycki

Wilfred (Wilf) Bond – Wiesław Paprzycki

 

Premiera „Kwartetu” odbędzie się w sobotę 25 maja 2019r. o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym. Pokaz premierowy w piątek 24 maja o godz. 19:00, natomiast kolejne spektakle wystawione zostaną w niedzielę 26 maja i w czwartek 30 maja – również o godz. 19:00.

Michał Sobkowiak