Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku oraz Fundacja Europejczyk zapraszają do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Muzyczny hołd dla Niepodległej” to cykl koncertów mających nadać artystyczny wymiar przypadającym w 2018 roku ważnym dla kraju i regionu rocznicom. Projekt skierowany jest do mieszkańców gmin Czerwonak, Suchy Las i Tarnowo Podgórne. Główną ideą projektu jest przedstawienie publiczności, wspomnianych gmin arcydzieł polskiej muzyki „narodowej” od romantyzmu do współczesności. Wykonawcy w ramach cyklu koncertowego zaprezentują utwory o znaczącym wpływie na polską sztukę muzyczną ze szczególnym uwzględnieniem osobowości artystycznych związanych z powiatem poznańskim. W programie usłyszymy utwory wybitnych polskich kompozytorów m.in. F. Chopin, H. Wieniawski, K. Szymanowski, I.F. Dobrzyński, T. Szeligowski.

Koncert odbędzie się w sobotę 10 listopada 2018r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach przy ul. Piłsudskiego 3a. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Projekt jest współfinansowany przez Powiat Poznański oraz Gminy: Czerwonak, Suchy Las i Tarnowo Podgórne.

Michał Sobkowiak