Jacek Kaczmarski i Przemysła  Gintrowski, Antonina Krzysztoń i Leszek Wójtowicz, Leszek Długosz i Marek Grechuta, Wolna Grupa Bukowina i Maanam – wszyscy ci artyści zagrali w 1981 roku w Hali Oliwia w Gdańsku podczas I Przeglądu Piosenki Prawdziwej „Niepokorni”. Już jutro będzie okazja przypomnieć sobie ich repertuar.

Piosenki tam wykonywane zniknęły z naszego życia. Młodzi ludzie ich nie znali. Dlatego postanowiono przypomnieć je nam wszystkim – mówi Anna Zalewska-Powalisz, założycielka Poznańskiej Sceny Młodych.

Młodzi poznańscy muzycy pieśni sprzed 37 lat opracowali po swojemu. Poznańska publiczność już wkrótce będzie miała okazję usłyszeć te utwory. Wśród wykonawców poznańskiego koncertu będzie między innymi Sławomir Przybył, który z projektem Przybył wygrał tegoroczne Jarocińskie Rytmy Młodych.

Pieśni i piosenki, które żyły w latach 80. oddawały nastrój panujący wśród ludzi, był to głos buntu przeciw komunistycznej rzeczywistości – dodaje założycielka Poznańskiej Sceny Muzycznej. – Współczesna młodzież poprzez piosenki m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego śpiewa o wartościach, które są uniwersalne i mimo upływu czasu zawsze aktualne.

Koncert „Niepokorni” Poznańskiej Sceny Młodych, w ramach festiwalu Frazy, odbędzie się we wtorek 6 listopada 2018r. o godz. 20:00 w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu.

Michał Sobkowiak