W najbliższy czwartek odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Macieja Mańkowskiego, zatytułowanej „Dagegrafia”. W pracach Artysty obserwujemy mariaż starych technik i nowych technologii. Wydarzenie to odbywa się w ramach IV Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

Maciej Mańkowski – znany poznański fotografik, pasjonat nowych technologii, laureat znaczących konkursów fotograficznych, kurator międzynarodowych wystaw fotografii użytkowej.

Jego dzieła nas zatrzymują. Dzięki jego sztuce zauważamy, że mijamy fotografie, które dziś wyglądają inaczej niż wczoraj. Wspólnie z Maciejem Mańkowskim podziwiamy nowe technologie, ale ten podziw zaprowadza nas do zbadania technologii minionych epok, zauważamy jak na naszych oczach zmienia się pojęcie obrazu, jak przenikają się nawzajem formy malarskie z technikami fotograficznymi, doświadczenia z przeszłości z estetyką nowoczesności. To są znaki współczesnej sztuki w jej najnowszych, trendach, spotykanych w najbardziej cenionych salonach.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 października 2018r. o godz. 18:00 w Sali Multiroom Metalmexu przy ul. Wierzbowej 162 w Poznaniu (Wysogotowo). Wstęp wolny.

Michał Sobkowiak