Miasto Poznań, Miejska Rada Seniorów, ukraiński Dom Handlowy Obolon (kwas chlebowy) oraz Radio Poznań, Kulturalnik Poznański przyczynią się do udanego – taką mam nadzieję – koncertu „Presley, kobiety i śpiew”.

Już dzisiaj zapraszam na koncert, który odbędzie się w środę 15 sierpnia br. o godz.18.30 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim. Wstęp wolny.

Często standardy, evergreeny, covery (odpowiednie można podkreślić) to materia, do której podchodzimy z dużym dystansem. Ważne jest to, aby wokalistki podejmujące to wezwanie wyciągnęły z tych piosenek, z tego repertuaru coś nowego, elektryzującego, żeby spojrzeli na dany utwór inaczej niż wykonywał to Elvis Presley. Zaśpiewały „po swojemu”.

Jako organizator i producent muzyczny od kilkunastu lat organizujący koncerty przypominające najbardziej charakterystyczny repertuar Króla Rock and Rolla umożliwiam, a nawet daję szansę młodym wokalistkom. Bo uważam, że są zdolne i godne zaprezentowania się na profesjonalnej scenie. Dobór wokalistek na najbliższy sierpniowy koncert nie jest przypadkowy. Ocenicie Państwo sami. Zachęcam do przyjścia w środę 15 sierpnia na Plac Kolegiacki.

Podczas wspomnianego koncertu usłyszymy te mniej lub bardziej znane utwory z rep. Elvisa Presleya m.in. Burning Love Can’t, Help Falling in Love, All Shook Up, Suspicious Minds, You’re the Devil In Disguise, Release Me, Fever, Torma a Surriento, Santa Lucia, I Cant Stop Loving You, Somewhere over The rainbow, Only You, Amazing Grece, Crying in the chapel, Bridge over tramol water, Nobody cnows, Love me tender, Return to sender.

Krzysztof Wodniczak