W najbliższą środę będzie można przekonać się, że twórczość Elvisa Presleya jest wiecznie żywa. W tym dniu bowiem odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Dzień z Elvisem Presleyem”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Presley, kobiety i śpiew”.

Od kilkunastu lat Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK pod przewodnictwem Krzysztofa Wodniczaka w przeddzień kolejnej rocznicy śmierci Króla Rock and Rolla (dla przypomnienia Presley zmarł 16 sierpnia 1977 roku) organizuje koncerty przypominające repertuar Elvisa. Nie inaczej będzie w tym roku – 15 sierpnia na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania (przy pl. Kolegiackim 17) o godz.18.30 śpiewające panie zmierzą się z utworami Króla. Wstęp na koncert jest wolny.

Chociaż zazwyczaj do coverów podchodzimy z dużym dystansem, warto dać szansę poznańskim wokalistkom i posłuchać co „wyciągnęły” z tych piosenek, czy dodały do tego repertuaru coś nowego, elektryzującego, a może spojrzały na dany utwór inaczej niż Elvis Presley i zaśpiewały „po swojemu”.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. Burning Love Can’t, Help Falling in Love, All Shook Up, Suspicious Minds, You’re the Devil In Disguise, Release Me, Fever, Torma a Surriento, Santa Lucia, I Cant Stop Loving You, Somewhere over The rainbow, Only You, Amazing Grece, Crying in the chapel, Bridge over tramol water, Nobody cnows, Love me tender, Return to sender.

Organizatorem koncertu jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK. Impreza finansowana jest z budżetu Miasta Poznania. Patronat medialny Radio Poznań i Kulturalnik Poznański.

Michał Sobkowiak