Już w piątek na miłośników kolei czeka kolejna wycieczka turystycznym składem. To także oferta dla osób, które chciałyby zwiedzić Toruń.

Pociąg turystyczny „Piernik” wyruszy z Poznania Głównego i pokona trasę przez Gniezno, Inowrocław, Toruń Główny do Torunia Miasto. Skład będzie ciągnięty przez parowóz z wolsztyńskiej parowozowni, a wagony zostały zestawione tak, by umożliwić wygodne podróżowanie kilkuset pasażerom. W składzie pociągu znajdzie się wagon z ofertą słodyczy, przekąsek i ciepłych oraz zimnych napojów.

Trasa przejazdu: Poznań Główny – Poznań Garbary – Gniezno – Inowrocław – Toruń Główny – Toruń Miasto.

Toruń to jedno z najpiękniejszych i magicznych miast w Polsce, które swoją sławę zawdzięcza głównie zabytkom skupionym przede wszystkim wokół średniowiecznej starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Gotyckie kamienice, Ratusz Staromiejski, Krzywa Wieża, Dom Kopernika, strzeliste wieże średniowiecznych kościołów, ruiny Zamku Krzyżackiego oraz ciasne, brukowane uliczki od lat przyciągają i fascynują.

Warto zobaczyć niecodzienny widok nocnej panoramy toruńskiej Starówki, który został okrzyknięty jednym z 7 cudów Polski zachwyca i na długo pozostaje w pamięci wszystkich gości przybywających do miasta.

Wszyscy pasażerowie pociągu „Piernik” w ramach zwiedzania Torunia będą podzieleni na kilka grup, który zostanie przydzielony przewodnik, który prezentacje innego miejsca przejdzie z grupą pokazując podróżnikom między innymi:

– bramy i baszty miejskie oraz mury obronne miasta;

– słynny Bulwar Filadelfijski;

– zabytkowe spichlerze miejskie;

– Krzywą Wieżę;

– Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem słynnego astronoma Mikołaja Kopernika;

– toruńskie kamienice mieszczańskie na Starym Mieście;

– pomniki Starego Miasta jak np. fontanna Flisaka z żabkami, osiołka na Starówce – czyli średniowieczny pręgierz;

– Piernikowa Aleja Gwiazd;

– Rynek Nowego Miasta;

– ruiny zamku krzyżackiego;

– perły toruńskiego gotyku – czyli toruńskie świątynie.

W czasie pobytu w Toruniu pasażerowie będą mogli skorzystać także z czasu wolnego, który będzie trwał przynajmniej 240 minut.

Pociąg „Piernik” wyruszy z Poznania 20 lipca o godz. 6:53 i na miejsce dotrze o 9:40. Bilety w drogę powrotną należy wykupić we własnym zakresie – na dowolny pociąg pasażerski. Więcej informacji na stronie TurKol.pl.

Michał Sobkowiak